Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi volt az első horrorr film?

Mi volt az első horrorr film?

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

1931. november 14

James Whale rendezésében és Boris Karloff főszereplésével a Frankenstein.

2009. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

16:18-as vagyok

Vaaagy a Terror, ami 1928-as film

2009. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az első horrorfilm a francia "Le Manoir du diable" (The house of the Devil), magyarul az "Ördök kastélya" címre fordították :D Meliés a rendezője és mindössze KÉT perces az egész "film" :D ráadásul ez a világ első vámpíros filmje is :D
2009. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
alfred hitchcck : psycho 1960
2009. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Az 1. igazi, gusztustalan....már-már horror : High school musical
2010. jan. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem az 1922-es Nosferatu.
2010. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem is a nosferatu
2010. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dr caligari 1920-as
2010. ápr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én is úgy tudom hogy a nosferatu
2010. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az első horrorfilm 1928-ban került bemutatásra Terror címmel, amit abban az időben „rémfilmnek” neveztek mivel akkor még nem volt divatos szó a "horror" kifejezés. A hatvanas évek elején megszületett Amerikában a splatter-film, a véres, rohanó, robogó kommerszfilm. Ugyancsak a hatvanas évek végén indult – igaz a legvégén – a "főzombiológusnak" is nevezett George A. Romero. Első és leghíresebb munkája az amatőr szereplőkkel Pittsburgben forgatott fekete-fehér filmje, az Élőholtak éjszakája (Night of the living dead) (1968) volt. A Műfaj igazi mesterei közé tartozott Alfred Hitchcock, bár neki csak két filmje lett igazán híres a Madarak majd a későbbi időkben feldolgozott Psycho. Hitchcock Psycho-ja – a híres zuhanyzójelenettel – igen erőteljes és véres volt, de fekete-fehérben készült, ezzel is jelezve, hogy egy régebbi stílusú filmkészítési hagyományhoz kötődött a rendezője. Hitchcock nyilatkozta egyszer François Truffaut-nak, aki interjúkötetében idézi a mestert: „... a Psycho-t fekete-fehérben csináltam, de csak azért, hogy ne kelljen azt a rengeteg vért színesben lefilmezni, amikor Janet Leigh-t megölik a zuhany alatt.” Bár a legnagyobb megdöbbenést a kissé fanatikusnak és misztikusnak mondható Az ördögűző adta.


Forrás: Wiki

2010. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!