Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Avatar (anime) angolul vagy...

Avatar (anime) angolul vagy japánul?

Figyelt kérdés
Sok jót hallottam erről az animéről, szóval elkezdeném nézni, de nem tudom milyen nyelven a jobb.
2013. márc. 2. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Az avatar nem anime,bár sokan vitatkoznak erről.Ahogy vesszük,viszont nem japán,hanem amerikai,úgyhogy japánul max akkor van,ha leszinkronizálták japánra,de nem hiszem :)

Ha úgy nézzük,hogy az anime a japán rajzfilmeket takarja,akkor ez nem az(stílusban is kicsit eltérő,bár eléggé hasonlít egy animére).


Amúgy tényleg érdemes megnézni,remek sorozat.Magyarul is jó az,még jobb is,mint az eredeti szinkron.Összehasonlítottam és mérföldekkel élethűbb a magyar szinkron.

2013. márc. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam is rajta, hogy lehet nem animének kéne hívnom, mert elég másnak néz ki, de nem vagyok otthon a témában.

Még azon is gondolkoztam, hogy ez lehet nem japán, de ebben sem voltam elég biztos.


Magyar szinkront nem szeretem, bár animációs rajzfilmeknél általában tényleg elég korrekt szokott lenni (Family Guy, South Park, stb.), de szerintem maradok az angolnál.


Kösz a segítséget.

2013. márc. 2. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

De szerintem ne az eredetivel nézd.Ha nem hiszel nekem,szedj le egy részt angolul és magyarul is és hasonlítsd össze-nem tudom,honnan szalajtották az angol nyelvű szinkronszínészeket,de hogy ripacsok az biztos.A magyar sokkal jobb.


Persze ahogy gondolod :)

2013. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elsőt osztom .

Nem anime , mivel amerikai .

AMúgy az Aang avatar 3 évadának nem vészes a magyar szinkronja , bőven nézhető.

2013. márc. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Krisipoke ***** válasza:
Csak hogy én is beleszóljak, gondolom már jó későn: tényleg egész jó a magyar szinkron, de az eredeti sokkal jobb. Már csak azért is, mert hihetetlenül inkonzisztens a magyar (nem egyszer előfordul, hogy két külön részben máshogy hívnak egy-egy szereplőt vagy helyszínt), illetve nem egy dolog jobban jön át. De ha nincs más választás, a magyar szinkron sem rossz.
2013. ápr. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"(nem egyszer előfordul, hogy két külön részben máshogy hívnak egy-egy szereplőt vagy helyszínt)"


Igen,ezt én is észrevettem,viszont ez nem a szinkronszínészek,hanem a fordítók hibája.

Mellesleg nem tudom,szerinted miért jobb az angol. Egyszerűen nem tudják beleélni magukat az eredeti szinkronszínészek a szerepbe,abszolút közönyös hangon beszélnek mindig és ami a legfontosabb,szerintem nem illik kicsit sem a karakterekhez az adott hang. PL Aang-nak olyan a hangja,mint egy ötéves kisfiúnak.


Persze nézőpont kérdése,ne vedd kötekedésnek.

2013. ápr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Krisipoke ***** válasza:

Persze, nem is veszem annak :)

Amúgy ez abszolút egyértelmű, hogy nem a szinkronszínészek, hanem a fordítók hibája, viszont végeredményképp az egész magyar szinkron romlik tőle.

És szerintem teljesen jól beleélik magukat ott is, sőt, sokszor még jobban. Pl. Sokka hangja szerintem sokkal jobb angolul, mint magyarul (főleg, ha sokka újabb magyarhangját nézzük). Aang hangjából is nekem jobban bejön az angol, végülis egy 12 éves gyerekről van szó, akire jobban illik ez a hang, mint Szalai Csongoré.

2013. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát egyetérteni nem fogunk,de elfogadom a véleményed :) Illetve abban mégis egyetértek,hogy Sokka második magyarhangja tényleg elég rossz lett.
2013. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!