Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért hanyagolta ennyire az...

Miért hanyagolta ennyire az Akadémia a Felhőatlaszt?

Figyelt kérdés

Hallottam egy-két dolgot, de nem tudom van-e alapja (pl. a maszkosokat az erős rasszjegyek miatt). Ötletek?

Az Oscart nem igazán komálom, mert gyakran bunda az egész, illetve nyilván nem az az x ember döntése a mérvadó, de az idei ezen a téren, a Felhőatlasz ennyire semmibevételével nagyon meglepett.

A maszkosoknak minimum 1 Oscar járt volna(a tavalyit is nyugodtan átadhatták volna nekik, de még csak jelölést sem kaptak):

[link]



2013. febr. 26. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:

"gyakran bunda az egész"

Nem gyakran, hanem mindig.

2013. febr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 AccountManagerkovács ***** válasza:
100%
Azért, mert egy bonyolult film és a buta nép nem érti, meg nincs benne amerikai patriotizmus, amit ki kellene tüntetni. Az Argoban és a Lincolnban van.
2013. febr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az addig "rendben" van, hogy nem közönségfilm, de egy szakmai zsűrinek nem azokat kellene díjaznia, legalább jelölésekkel, amik művészeti értékekkel is rendelkeznek?

Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 26. 19:31
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Vagy esetleg nem is akkroa durranás, mint aminek egyesek tartják? Erre senki se gondolt?...
2013. febr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam, hogy tarolnia kellett volna, de a vágás és maszk terén pl. egyértelműen a legjobbak között volt. Az előbbi a 6 teljesen eltérő stílusú történet összeszövése, utóbbi pedig a kérdésnél leírtak alapján.

Amire rá szeretnék mutatni: voltak olyan kategóriák, ahol simán érdemelt volna jelöléseket/díjakat.

2013. febr. 26. 19:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Animációs kategória, kosztüm, vágás, sokszora zene...


Ezek mind olyanok, hogy általában nem az nyer, akinek kéne.


Merida, a bátor a legjobb animációs film? Melyik univerzumban? A Hobbit szinte esélytelen a díjra, amikor olyan jelmezek és hasonlók vannak benne, hogy sok rendező a fél karját odaadná értük?


Amíg nem ülsz ott a székben és nem lesz a fejeden kipa, addig nem értheted, mi alapján is döntenek pontosan. Így a döntésüket se lehet megérteni és sokszor felfogni - sajnos.

2013. febr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 AccountManagerkovács ***** válasza:
62%

A művészi érték miatt díjazták Hanekét és Ang Lee-t, ezzel a dolog le is van tudva náluk. A többi mehet az amerikai életstílust éltető moziknak.


OFF: A Merida igenis jó film, mert nem egy újabb tucat animációs akármi, hanem lelke és mondanivalója van a kicsik számára. Nem egy Madagaszkár vagy Jégkorszak, amikből lehet 5-öt csinálni, mert nem szólnak semmiről.

2013. febr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Számodra igen, nekem nem. Neked meg nem tetszik az Argo, nekem meg nagyon is.
2013. febr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Az amerikai hamburgerzabáló idióta népség nem értette meg a film valódi mondanivalóját. Ez az egyszerű ok.


Ez nem vicc, rádióban hallottam:

A "csodálatos" Amerikában rá kell írni a babakocsi használati útmutatójára, hogy összecsukás előtt vegye ki belőle a gyereket, a láncfűrészhez pedig, hogy kenyérszeletelésre nem alkalmas.

A mostani alsós gyerekeket pedig nem tanítják meg írni, csak gépelni, hogy látsszon milyen "modernek".


...ezek után mit várunk mi Amerikától?

Mondjuk elismerem, hogy van ott sok okos ember, jó színész stb, de akkor is összességében higgyétek el, hogy az amerikai nép a világ legostobábbjai között igencsak a dobogón áll.

2013. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

A Felhőatlasz egy tipikus lovaglópálca, amivel rengeteg "alternatív", magát "művészinek", vagy "divatművészfilmesesnek" tartó ember szokta csapkodni, hogy "igen, én láttam, akkora, de akkora mondanivalója van, hogy vááá és én értem, nekem abszolút átjött, nem úgy, mint a többinek, muhahaha!".


Ezt mi sem mutatja jobban, mint hogy aki nincs ezen a véleményen, azt csípőből leugatják. Még azt is, aki tucatnyi példát tudna felhozni sokkal jobb, tartalmasabb filmekkel, amik akár évtizedeket vernek a felhőatlaszra.


Inkább ez az elszomorító - filmes nézőpontból -, hogy itt tartunk.


Amerika fikázásáról, lebutázásáról nem is szólva. Természetesen néhány példával és általánosítással dobálózva, ahogy azt kell.

2013. júl. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!