Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen jó dokumentum filmet...

Milyen jó dokumentum filmet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az elgondolkodtató filmekre, tehát nem a Hitler és társait szeretném megérteni. Hanem az élet nagy dolgait. Főleg azt, hogy mért vagyunk ilyenek, és hogy tudnánk szépen egymás mellett meglenni boldogságban, szeretetben. Akár elvont filmeket is megnéznék szívesen :)

előre is köszönöm az ötleteket. L/23


2013. febr. 18. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,dokumentumfilmet nem tudok ajánlani,de szerintem ezt érdemes megnézned:


Majmok bolygója(1968)+ a folytatásai (4 rész).Ilyen dolgok vannak benne,szerintem biztosan tetszeni fog :)

2013. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mátrix 1 elgondolkodtató, rekviem egy álomért szintén
2013. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg az Élet az anyaméhben, szerintem marha érdekes, én megnéztem, pedig nem vagyok terhes :) Ez dokunak :)


És ha szereted az elvont filmeke, hát nagyon ajánlom a Holdfény királyságot :)


[link]


Ez leginkább a szeretetről, az emberségről, és a ragaszkodásról szól :)


Illetve ha szereted a rajzfilmeket, akkor javaslom az Avatar - Aang legendáját. Nem hittem el, mikor írták, hogy milyen jó, aztán megnéztem a részeket, és nagyon magával ragadott az a világ. Jó ez nem doku, meg nem elvont, de vannak benne nagyon értékes dolgok, pl. egymás elfogadása, (itt a rasszok az elemek stb)

2013. febr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az élet fája c. Terrence Malick alkotás tökéletesen megfelel a leírásodnak, egyetlen baja, hogy elég nehéz a film nyelvezete, igazi művészfilm, de egyben remekmű. Hasonlóan magasztos gondolatok fogalmazódnak meg a 2001: Űrodüsszeiában is. Viszont a személyes kedvencemet is ajánlanám, A forrást, Aronofskytól.

Egy sokkal letisztultabb, leginkább a vallással foglalkozó sci-fi(filozofálós, nem lövöldözős) pedig Az őslakó(The man from Earth). Kifejezetten a hittel, reménnyel foglalkozik egy 2012-es könyvadaptáció, a Pi élete. Remélhetőleg sikerült egy-két újat mondani. :)

2013. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a Stephen Hawking univerzuma, az Ember - Mindannyiunk története illetve a Kíváncsiság című dokumentum filmeket ajánlom.

Stephen Hawking nagyon szépen bemutatja, hogy hogyan jött létre a világegyetem és emellett alapvető filozófiai kérdéseket is érint, A Mindannyiunk története az emberi fajjal foglalkozik, a kíváncsiság viszont tematikusan egy-egy érdekes kérdést válaszol meg :


[link]

2013. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!