Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Írtam egy szerintem jó film...

Írtam egy szerintem jó film forgatókönyvet, összesen 177 A/4-es oldal hosszú. Hová küldjem el, hogy legalább egy hozzáértő elolvassa, vagy akár film készüljön belőle?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is szerezz valamilyen tanúsítványt ismerőstől, hogy valóban te írtad, nehogy visszaéljen valaki vele. A forgatókönyveket pedig többnyire pályázatokon nevezik, ott a győztesek pénzdíjban részesülnek, a szkriptből pedig film is lehet. Nem írtad, hogy milyen nyelvű, magyar pályázatokat indítani szokott a Magyar Nemzeti Filmalap. Külföldieket is lehet találni neten, oda nyilván elsősorban angol nyelvűekkel lehet indulni.

Fontos, hogy egy jó forgatókönyv még önmagában nem jelenti, hogy film is készül belőle, nem kis részben az is szerepet játszik, mennyire értékesíthető a történet. A 177 oldal alapján elég hosszúnak tűnik, de ettől függetlenül sok sikert!

Azt nem tudom, hogy a stúdióknál való "kopogtatásos" módszer létezik-e, egy próbát az is megérhet.

2013. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!