Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars! Dooku gróf miért...

Star Wars! Dooku gróf miért indít háborút a szakadárok élén a Köztársaság ellen, azzal az indokkal, hogy a Köztársaság élén tudomása szerint egy sith nagyúr van? Hisz Dooku is sith nagyúr.

Figyelt kérdés
Addig értem, hogy Palpatine nem fedi fel Dooku előtt valódi arcát és Dooku két külön személyként ismeri. (vagy ez sem igaz?) Ezt onnan sejtem, hogy Darth Shidius tanítványa Dooku, de Shidius lecserélné őt Anakinra és ezért öleti meg vele. Na de Dooku-nak mi az indítéka, hogy megtámadja a Köztársaságot?

2013. jan. 29. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Palpatine terve volt az egész, hogy ő a háttérben maradjon, mint Dart Sudius miközben a szemek Dooku-ra koncentrálnak.
2013. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre kábé George Lucas sem tudja a választ.

Bár a könyvből talán kiderül.


Azt sem értem, hogy a szakadárok (Dooku kivételével, aki vámpírnak öltözik), miért egytől egyig rasszista karikatúrák vagy annál is bizarrabb idegen lények.

2013. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MarkoG ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy ezt megérthesd a dolgok mögé kell nézned. A sithek legnagyobb fegyvere az ármány csalás. Dooku azzal, hogy nyíltan megmondta, hogy Darth Sidius áll a köztársaság élén úgy viszályt szított a jedik közé akik nem bíznak semmilyen Sith-ben, ezért használta ki a gyengeségüket és elhomályosult látásukat.

nem azért cseréli le Dookut mert elárulta őt, hanem emrt öreg s már gyengébb, oylan tanítvány kellett mint Anakin fiatal és erős kit mélyen átjár az erő( hisz Ő a kiválasztott )

2013. jan. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, mindeközben Dooku Obi Wan-t akarta átállítani a sötét oldalra, de benézte.

Azzal próbálta megnyerni az ügyének, hogy elhatárolódott Sidioustól, mintha ő közös ellenségük lenne és így nyer egy tanítványt, akit beküldhet ellene a darálóba.

A filmben a Sithek mindent önös érdekekből tettek, a Sith mester és tanítvány ellenségek is egyben, ha az érdekük úgy hozza.

2013. febr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a mellet,hogy dooku öreg volt,nem tisztelte a kettő szabályát és az volt az álma,hogy létrehoz egy sith hadsereget,felébresztve a régi sith birodalmat.

szóval mindenképp félre lett volna állítva,ha másért nem akkor eretnekségért.

és persze végig tudta,hogy palpatine és sidious egy személy ez nem kérdés.

az meg,hogy megölik egymást a sith tanítványok,mondhatni elvárás a mester részéről,csak dooku még át is lett b@szarintva előtte.

a köztársaság megtámadásának indítéka meg annyi,hogy lefoglalja a jedi-ket és a galaxist a háború és sidious tudjon ügyeskedni,a megmentő pózában ragyogni,ennyi nem más.

2013. febr. 10. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dooku azért akarta Obi-Wan-t sithnek, hogy legyen egy tanítványa, akivel leválthatná Sidious-t. Sith gondolkodásmód. Mindenki meg akar öletni mindenkit.
2013. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Dooku nem akarta elárulni Sidious-t és nem akarta átállítani Obi Want.Ha Dooku elárulja Sidioust azzal az ő győzelmi esélyei is lecsökkentek volna.Obi Wannak pedig azért mondta el hogy Sidious irányítja a Köztársaságot mert így bizalmatlanságot ébresztett Palpatine iránt ami látjuk fontos volt Anakin átállításához,a másik pedig hogy ezzel hihetőbb volt a titokban megalkotott sereg amit állítólag egy Jedi mester rendelt meg a Köztársaság számára a Sithek legyőzéséhez.
2013. márc. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

2-es!


Még asszem a Wikipédián olvastam, hogy Dooukunak szándékosan adták ezt a nevet, mert Christopher Lee számtalanszor játszott vámírt (Drakula). Gondolom, akkor ezért is öltöztették fel így, ami nekem mondjuk fel sem tűnt.

2013. aug. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert ezt a parancsot kapta a meseterétől, aki azt hazudta neki, hogy a háború után csak száműzik néhány évre a politikából, majd még közelebb kerül a húsosfazékhoz.
2016. máj. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!