Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a ponyvaregény első és...

Mi a ponyvaregény első és második fordulópontja?

Figyelt kérdés

2013. jan. 29. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Mi számít itt fordulópontnak? Rengeteg eseényt elhet annak nevezni a filmből.


De pórbáljuk meg kivenni az első kettőt. Az időrend is fontos, mivel a filmben ugye össz-vissza vannak, de ha sorrendbe tesszük, akkor - véleményem szerint - ez a kettő az:


!!!!!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!


Amikor fejbelövi a csávót a kocsiban, valamint amikor Butch holtra veri ellenfelét és elmenekül.


Mindegyik kulcsfontosságú rész a törtéent továbbviteléhez és ezek adják meg a löketet a leglényegesebb részeknek.

2013. jan. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

két és fél órás filmben az elsőnek valamikor a 40. perc körül kell lennie a másodiknak meg 1 óra 45 perc körül kb.

amit te írtal a Butchos az a középrésze, tehát a második felvonás közepe, máshogy a 2a befejezése

a fejszétlövés 1 óra 56-nál, nemihazán tudom ez lenne az

1 óra 45 nél van, hogy butch megmenti Marsellust, ez meg valahogy nem stimmel, mert utánna Vincentékkel folytatódik a történet

2013. jan. 29. 17:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Leíromeemgint, részletesebben.


A filmben az időrend nem úgy van, ahogy egy szokványos filmben. A történet szálai nem időrendi sorrendben haladnak. Ezért van az SPOILER!!! hogy Vincent már bőven meghal a filmben, de az utolsó jelenetben meg vígan eszik a bárban. Például.


Leírtam, hogy én időrend szerint néztem, vagyis úgy, ahogy az események lefolytak. Ezek alapján, amiket írtam, helytállóak. A SPOILER!!!! fejbelövés után tisztítják a kcosit, eltüntetik a hullát... majd!!! elviszik a pénzt a főnöknek. Aki ekor Butchal beszélget. Aki aztán az este foylamán - amíg Vincent táncolgat - megbundázza a meccset és olajra lép.


Továbbá az, hogy mi hogy van egy filmben, a rendezőtől és aforgaróköynvtől függ, bár vannak sémák, nem kötelező azokat betartani őket. Ahogy arra a Ponyvaregény tökéletes példa.

2013. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha, már értem! Köszönöm!
2013. jan. 29. 18:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!