Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A hobbit - Váratlan utazás....

A hobbit - Váratlan utazás. Jó film?

Figyelt kérdés
Érdemes megnézni?

2013. jan. 26. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Ha tetszett a Gyűrűk ura trilógia, akkor ez is tetszeni fog, de igazán nem sikeredett kiemelkedőre. Inkább látványfilm lett, de abban kiemelkedő.

Viszont egyenlőre nem győzött meg Jackson, hogy A hobbit-ot is 3 részben kell bemutatni, kissé nyújtottra sikeredett a film, ráadásul egy-két részt teljesen feleslegesen írtak át.

Kritikusra sikeredett a válaszom, de egyébként jó film lett, csak hát a Gyűrű-trilógia magasra tette a lécet, amit még nem ért el, de így is az egyik legjobb fantasy film.

2013. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon jó film! Nem a Gyűrűk urához kell hasonlítani, ennyi az egész. Az meg nem baj, hogy nem olyan gyors mindig, így legalább nem hagynak ki belőle annyi mindent ami fontos lenne.
2013. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 cathilina ***** válasza:
47%
Attól függ. Ha olvastad a könyvet, bizonyos értelemben csalódás. Ha nem, akkor szerintem tetszeni fog.
2013. jan. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én az elején is egyszer meg a közepén is egyszer majdnem bealudtam a moziban. A vége érdekesebb volt, de azt sem mondnám nagyon jónak... Van akinek tetszik, van akinek nem.

(SPOILER! - a végén a sasok miért nem vitték tovább őket :D, elértek volna a hegyhez, és vége :) )

2013. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Spoiler

A könyvben teljesen másképpen volt a sasos jelenet, ott nem Gandalf szavára jöttek, hanem a véletlennek/isteni közbeavatkozásnak eredményeként. Éppen ezért nem is oda vitték őket, ahova akarták. Több ilyen logikátlan átírás volt a filmben. Remélhetőleg a folytatásokban már nem csak a látvány lesz lenyűgöző.

2013. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A film nagyon jó. érdemes megnézni.

Kedves Negyedik válaszoló!

az ok amiért a sasok nem vitték tovább a törpöket kicsit bonyolult leirni, ezért leegyszrűsítem

-mondhatni nem birják középfölde többi beszélő népét

-Úgy gondolják hogy az emberek (tündék törpök stb) háborújához semmi közük

-Nem akartak eltávolodni az otthonuktól

- és a legfontosabb: csak azért vették a sasok a törpöket és gandalfot a hátukra, mert gandalf egyszer megmentette a sasok urát, ezért az adósa volt.

bocsi, tudom hogy nem ez volt a kédés, de gondoltam leirom a tisztánlátás kedvéért. ( szívügyem a téma)

visszatérve a kérdésre, a film tényleg nagyon jó, de a könyv jobb. :)

2013. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Túró Rudolf válaszával egyet értek.

Minden szempontból jól sikerült film,talán a rendezés lehetett volna picit igényesebb,egyes jeleneteknél úgy történnek az események mint egy kb.15-20 évvel ezelőtti fantasy filmben.

A zenei aláfestés is alantosabb,az ezelőtti részek mondhatni minden egyes jeleneténél volt egy Oscar esélyes háttérzene,

itt meg csak a törpök dallamán fut végig a film ami nem rosz és nem feltétlenül baj csak hát.....:/

nembeszélve az előző részek kameramozgásairól stb

2013. ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!