Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerinted melyik a legjobb...

Szerinted melyik a legjobb Stephen King film (és/vagy regény)?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ő csak a könyveket írta.Szerintetek melyikek a legjobb regényei és az azokból készült filmváltozatok közül melyek a legjobbak?

Én ezeket láttam:


1408

Borzalmak városa

Sivatagi rémálom

A köd

Carrie


Eddig a köd tetszett a legjobban,még a rengeteg hiba ellenére is jó film,legalábbis az ötlet remek.Regényben biztos jobb,de még nem olvastam egyik könyvét sem.Részben ezért is kérdezem.


Előre is köszönöm!



2013. jan. 26. 17:33
 1/10 anonim válasza:
Kedvencek temetője
2013. jan. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én az eddig látottak közül a ködöt tartom a legjobb filmváltozatnak. Igaz ezt a könyvét pont nem olvastam, de szerintem elég feszült hangulatú film volt, ami ütött a végén.


De amit előttem írtak, a kedvencek temetője sem rossz, főleg mikor a csávó motorral lehúzza a kissrác arcát.


De összességében a könyveket sokkal jobbnak tartom, nem csak Kingnél, hanem más íróknál is.

2013. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

A filmek közül a Halálsoron, és A remény rabjai talán a legjobbak (ezt a kettőt is Frank Darabont rendezte, mint A ködöt). Illetve a Ragyogás is remekre sikeredett, bár ezt annak idején nagyon kritizálta az író, mert több ponton is változtattak a történeten. Ettől függetlenül remek alkotás lett Kubrick rendezése.

Tudom még ajánlani a Cujot, illetve a Christinet, bár mindkettő jobban tetszett könyvben. Érdemes Kingtől olvasni, nem véletlenül "ragadt rá" a horror mestere jelző. Különösen azért hatásosak a regényei, mert nem igazán volt szép gyermekkora, kiközösítették a többiek, és ezt nagyon jól tudja szemléltetni a karakterein. Szinte érezni lehet, hogy min mennek keresztül a főhősei. Nem mellesleg zseniális, egyben hátborzongató atmoszférát tud teremteni.

2013. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bakker tényleg ezek is mind King adaptációk, és nagyon jók... :D
2013. jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Könyvben nagyon jó az Az, de a film nagyon rossz!!

Nagyon szeretem a Végítéletet is, aminek a tv -és minisorozata is tetszett! Az egyik válaszoló említette a Ragyogást, ami szerintem King minden fikázása ellenére az egyik legjobb film adaptáció, a Remény rabjai, a Halálsoron, valamint a könyvben és filmben is nagyon erős Tortúra mellett!

2013. jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

A könyvei közül nem emelhetek ki egyetlen kedvencet sem, mert az összes a kedvenceim közé tartozik. Számomra ő az az író, aki minden regényében tud még meglepetést okozni és megunhatatlan a stílusa.


A filmjei közül nekem a Kukorica gyermekei is tetszett, a Sivatagi rémálom sem volt rossz, a Carrie viszont már kevésbé tetszett- na de tulajdonképpen ezek nem az ő filmjei, hanem csak a regényei alapján készültek. A regényei kiválóak, de a filmekről, amik a regényei alapján készültek, már nem mondhatnám el ugyanezt. Sokkal igényesebbek lehettek volna a filmrendezők, én legalábbis sok regénye mellé jobb filmet is eltudnék képzelni, mint amit láttam.

2013. febr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni,a Tortúrát is láttam.

Köszönöm szépen a válaszokat.Szerintem a Köddel fogom kezdeni könyvben,aztán majd haladok szépen,sorban :)

2013. febr. 2. 13:24
 8/10 A kérdező kommentje:
A kukorica gyermekeit nem láttam még,eltérő véleményeket hallottam róla.A wikipédián még írják is,hogy rengeteg baki van benne.
2013. febr. 2. 13:25
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem ajánlották az Az-t..mi a baj vele?
2013. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Könyvben semmi, a film viszont TV-film, szóval látszik rajta, hogy kisebb költségvetésből készült. Ráadásul nem igazán tudta megközelíteni az alapot képező mű szintjét... Ettől függetlenül nem egy rossz film.
2013. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!