Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Alien rajongók! Nem értem az...

Alien rajongók! Nem értem az összefüggéseket:S (? )

Figyelt kérdés

Nos, nem értek én valamit. A nyolcadik utas: A Halál-ban azt mondják, hogy akkor láttak először ilyen lényt(alien-t). Ez a része jóval később játszódik, mint az Alien vs Predator. Abba is látnak Alien-t és azt olvassák le az írásokról, hogy több ezer éve ismerik a predátorok az alien-eket. Viszont a Prometheus-ban fejlődik ki az első alien, nem? Vagy én nem értek itt valamit, vagy a filmekkel van a baj. Egy alien rajongó helyre rakna engem? Nagyon összekavarodtam:(

Válaszaitokat előre is köszönöm!:)


2013. jan. 10. 14:30
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:

Nem vagyok nagy rajongó és a predatorral hibridizált univerzumot sem ismerem, de most néztem meg a Prometheust :)

Az ottani hajó kétezer éve volt a bolygón (vagyis Kr. u 100-tól kb) és tele volt a fekete trutyival ami az éppen kézre eső élőlényekből csinál gyilkológép alieneket, és a truytit meg ki tudja hány millió éve fejlesztették ki a space jockey-k.

2013. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam! Köszönöm.:) Nekem nagyon tetszett a Prometheus, annyi kérdés van még bennem:D

Pl: az Alien1-ben hogy kerül oda az a kör alakú hajú ami van a Prometheus-ban is?

Miért haragudtak meg ránk a Spacke Jockey-k? Kik elöl menekülhettek? Miért teremtettek minket?

Tudom, hogy erre nem tudtok válaszolni, de remélem a második részből minden kiderül:)

2013. jan. 10. 14:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Az AVP-t és az AVP 2-t nem igazán kéne figyelembe venni, de a kormány eltussolt a dolgokat. A Prometheus-ban elpusztult a hajó, illetve Shaw egészen új irányba indult el. (A Földről erről nem tudnak.)

Mindemellett viszont a Prometheus végén nem az első Alien vagy ős-Alien születik meg. Annak ellenére sem, ha az AVP-t nem vesszük figyelembe. Ugyanis a Teremtők hajóján van egy mumifikálódott vagy ábrázolt Alien királynő. Ők már ismerték ezt a létformát. A fekete trutyi csak kapcsolatban állhat velük vagy a DNS-ükkel, és ezért jöhetetett létre egy hasonló lény. (Ami tulajdonképpen egy hiba, miközben az Alien a tökéletes gyilkológép.)

2013. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kicsit rosszul írtam az elejét.

*Az AVP-t és az AVP 2-t nem igazán kéne figyelembe venni, de a kormány eltussolta a dolgokat. A Prometheus-ban elpusztult a hajó, illetve Shaw egészen új irányba indult el. (A Földön erről nem tudnak.)


Amúgy a Prometheus-szal alapból sem az Alien keletkezését akarták bemutatni. Ez amolyan mínusz első vagy mínusz második rész az Alien-hez. Nem értem, hogy miért kellett még ez a trutyi is az egész franchise-hoz, de a következő filmtől talán kapunk magyarázatokat.

2013. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a Prometheus filmben nem ALIEn van hanem egy DEACON nevű lény az nem a Teremtők készítették az Alieneket a Predatorok előtte is ismerték vadászták és tenyésztették őket
2013. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Predátorok 2000-3000 évvel az PREDÁTOR 1 elött elöre utaztak a jövőben és ott találkoztak az Alienekkel és mikor visszautaztak néhány Alien is jöttt velük, a predator 2 végén ezér van 1 Alien koponya.a Prometheus meg az Alien elött játszódik. egyébként az időutazs dolgot csak kitaláltam, mert az AvP nem létezik Scott bácsiék szemében, de én nem bírok magyarázat nélkül lenni xD
2013. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az emberiség az Alien film idejében tud az Idegenekről, más kérdés hogy csak a kormányok és a cégek, a közember nem. Ott van a Borgia Industries saját Alien fészekkel (2030) amit a Weyland Industries felvásárol. Az US Army 1954-be talál néhány elszenesedett arctámadót, 2020 körül pedig egy riporternő életrajzot ír Gideonról. Ebben többek között szó van Idegenekről, ezt a könyvet a közember is olvashatja. 2058-ban az ENBT hajója megtalál egy Giff hajót ahol szintén Idegenek voltak. Az ENBT (aminek fontos eleme a W-Y) tud a Giffekről és Idegenekről. Van még jó pár történet ami a film előtt játszódik de hosszú lenne leírni.


Idegenek már 1.6 milliárd évvel ezelőtt is voltak, a Földön! Valamikor 3.2 millió évvel ezelőtt jöttek létre a Pilóták biofegyvereként (nem egyenlő a Mérnökkel ami nem is hasonlít a Pilótákra).


- Alien1-ben hogy kerül oda az a kör alakú hajú ami van a Prometheus-ban is?


Az LV-426 hajója a Xenomorp Primeről jött. Aliens: Idegenek a Földön.


AvP filmeket miért nem kell figyelembe venni? Azok tökéletesen passzolnak az AvP világába nem úgy mint a Prometheus. Ridley kijelentette hogy nincsenek a Prometheus világában Ragadozók, így ugrik az AvP és Predator vonal az AvP univerzumból. Ez azt jelenti hogy egy rakás könyv és képregény ment a semmibe. Viszont a készülő új képregényekben már Ridley is jelen volt és ő tud hogy a Prometheus képregényhez kapcsolódó avp és Predator képregények passzolnak. Na akkor most először érvényteleníti a Ragadozókat most meg már visszahozza?

2014. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!