Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szólnátok egy magyar...

Mit szólnátok egy magyar horrorfilmhez - bővebben lent?

Figyelt kérdés
A magyar filmgyártásban a horror zsánere enyhén szólva is egy sivataghoz hasonlít. Ezért, valamint a műfaj iránti szeretet végett belekezdtünk egy majd 1 órás filmbe - félprofi-profi munkáról van szó. Azonban érdekelne, hogy a leendő közönség - azaz Ti is - hogyan reagáltok, ha meghalljátok, hogy horror és különösen, hogy magyar horror. Ráadásul egy olyan film esetében, ami nem kerülne mozikba és a véresebb fajta művek közül való lenne - ugyanakkor aktuális tartalommal és mondanivalóval bírna. Nem akarok lelőni semmit, csak pár példa, hogy mikhez lehetne hasonlítani: Fűrész, Funny Games, és kicsit Mártírok és a Guina Pig - vagy egy visszafogottabb August Underground's Mordum.

2012. nov. 19. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hajrá!! már most kiváncsi vagyok rá, még nem láttam magyar horrort. btw a thrillert jobban szeretem.

ha jó szövegek lesznek benne és para háttérzenék biztos vevő vagyok

2012. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Heló! Köszönöm a válaszod, és jól esik, hogy ennyi infó után már érdekesnek találod.


Többnyire rövidfilmek vannak horrorból itthon, az utolsó teljes film, amit láttam - és magyar horror volt -, az a Taxidermia volt. A miénk thriller szerű is lesz, csak szükségszerűen - és nem öncélúan - durva is. Egyébként végig egy helyiségben fog játszódni, a nagy kérdés az az, hogy 2 vagy 3 szereplője legyen, ezt még el kell dötneni - jelenleg a forgatókönyv kidolgozása van, angyja megvna, de ez olyan rész, hogy még nem jutottam dűlőre. Kellékek megvannak, meg ami kell az még jön, kamera, egyéb felszerelés megvan segítség is, úgy hogy legkésőbb márciusban látható lesz - ez már biztos.

Arról meg teszek, hogy ha elkészül, hallani lehessen róla :).

2012. nov. 19. 21:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Üdv!


A Taxidermia nem horror igazából,valami "művészfilm",vagy micsoda.


Ami a filmedet illeti,én örülnék már egy magyar horrornak nagyon,de rengeteg ilyen kérdés van ide kitéve,hogy "elkezdtünk pár ismerősömmel horrort csinálni,kíváncsi vagy rá?",aztán semmi nem lett belőle...szóval légyszíves tényleg tartsd be az ígéreted és csináld meg a filmet :) Én nagyon kíváncsi lennék rá.

Van mondanivalója?Helyes,csak ezt kifejtenéd kicsit bővebben,ha megkérhetlek?Valami társadalomkritika,vagy milyen?(Ha túl spoileres,akkor inkább ne).


Mellesleg ha lennének normális magyar rendezőink,akkor biztos össze tudnának dobni egy közepes horrorfilmet.

2012. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáfűznék,hogy esetleg egy kézikamerás horrorral(found footage) is próbálkozhattok,ha ez nem jönne be,mostanság az is elég népszerű(ha jól van megcsinálva persze).
2012. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Heló!


A Taxidermiát a horrorfilmekhez is sorolják - a brutális jelenetek miatt, mivel bizony meglehetősen gusztustalan és véres is néhol, sok ténylegesen csak horrornak mondott film elbújhat mellette.


Found footage a következő 1 évben nem szerepel a megvalósítandó munkák között, de ebben a filmben annyi kikacsintás lesz, hogy lesz olyan jelenet, ami olyan, mintha kézikamerás lenne.

társadalomkritika lesz benne, aminek a lényege az lesz, hogy az ember mit érez bűnnek és mit nem - az internet bevonásával. Továbbá a "főgonosznak" elsz egy fejlődése, ami ha úgy sikerül, ahogy akarom, elég felkavaró lesz egyeseknek.


Láttam, hogy sokan írnak ilyen kérdéseket - én is válaszoltam párra -, meg hogy mindenféle felszerelés, komolyabb kivitelezés nélkül akarnak valamit alkotni.

Én rövidfilmezek, és csináltam egyéb hangualtvideókat, saját felszerelésem van és mind elméletben, mind gyakorlatban foglalkozok filmezéssel.

A kérdés maga azért isk erült ki, mert már eldőlt, hogy januárbana forgatás. A művért, scar waxot, latexet a héten hozzák, egyedül a világítást kell még beszereznem, mert kell majd green screen is, ami megvan, csak a fényviszonyoknak tökéletesnek kell lenniük. Szóval ez a film biztosan elkészült, psuztán érdeklődésből kérdeztem most és nem azért, hogy - konkrétan ennél - megerősítés kel, hogy csináljam-e, vagy ne - mint sokaknak itt a GYK-n, ami azért érdekes, mert ha ezt nem tudja eldönteni, hogy akar filmet forgatni?:P

2012. nov. 20. 18:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt örömmel hallom,akkor Te ezek szerint otthon is vagy ebben...

Nagyon várom már akkor!Kérlek írd ki ide,ha kész lesz esetleg(bár gondolom az még akkor odébb van kissé).


Üdv!

2012. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Inkább úgy fogalmaznék, hogy van némi rálátásom - szerencsére.


http://www.youtube.com/watch?v=dkl7p-Tbpxc


Ez volt a legutóbbi rövidfilmem. Ez 2 nap alatt készült el, néhány szereplő nem tudott jönni, határidő végén kezdtük el- hirtelen ötlet egy versenyre -, csomó gikszer közbejött... Ezt azért írtam, hogy ebből ez sült ki. Viszont ez a horror, na ez kb. 4-5 napi forgatással, rengeteg felkészüléssel és nyugodt körülmények között fog készülni - ráadásul egy helyiségben. Ráadásul a zene - egy számot kivéve - és az egyéb dolgok is mind sajátok elsznek. Ezért is bizakodok, hogy sikerühlet ütősre megcsinálni.


Ha pedigl esz anyag, trailer, ksi kedvcsináló, a blogomon meg lehet majd találni (van rá esély, hogy tetszeni fog, jó filmekről szól :) [link] ), meg ide is kiteszem, hogy véleményt mondjanak.


És nem utolsó sorban köszönöm, hogy időt szántál a kommentelésre!

2012. nov. 20. 20:45
 8/11 anonim válasza:
100%
Húúúúúúúú, én kíváncsian várom! Sok sikert hozzá! :)
2012. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kösz! :)
2012. nov. 21. 11:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Üdv!


Tudom,már elég régi kérdés,és nem szeretnélek sürgetni sem,vagy ilyesmi.

Esetleg meg tudnád mondani,mikorra lesz kész,ha egyáltalán még aktuális?

Tényleg kíváncsi lennék már egy magyar horrorra :)

2013. febr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!