Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen filmek vannak, amiknek...

Milyen filmek vannak, amiknek jó a zenéje is?

Figyelt kérdés

pl. Gladiátor, A Gyűrűk Ura, Batman trilógia stb.

Köszönöm!



2012. okt. 11. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem minden filmben van egy két q-rva jó szám,de ritka az a film aminek az egészét végülis a zene határozza meg.


A vasember 1-ben elég sok aláfestő zene,igazi hidegkirázást okoz,szintúgy a 300-ban.A végső állomások részeiben is van egy-két gyöngyszem,de úgy olyan igazán emlékezeteset a Gladiátoron kívül nem tudok mondani.Az volt talán az az egy film aminek végig figyelemmel lehetett követni a zenéjét is a film alatt,mert valahogy megütötte az ember fülét,nekem a gyűrűk ura nem jött be,az valahogy nem tetszett,de ha már itt tartunk a star wars sorozatok sem utolsók zenei aláfestésben,és a mai tinik kedvence az alkonyat is ebbe a kategóriába sorolható már,mivel eléggé jó zenéket kreáltak bele.

2012. okt. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem csak filmeket lehet mondani,akkor viszont a disneys mesék ilyen kategóriába utánozhatatlanok,persze nem a mai rajzfilmekre gondolok,hanem mondjuk úgy az Oroszlánkirálytól kezdve visszafelé az időben a Hófehérkéig.Itt iszonyat munka volt a zenei aláfestés.
2012. okt. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mesék, 90-es évekbeli vagy régebbi horrofilmek, Prometheus - bár a legtöbb scifiben jó zenék vannak.
2012. okt. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 canadafan ***** válasza:
Tron (az egész filmzenét a Daft Punk írta). Egész más stílus de a Forrest Gump filmzenéje nagyon egyben van. Vagy: Philip Glass több film zenéjét is írta, pl Órák - kicsit komolyabb stílus de nekem bejött.
2012. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A Vasember és a 300 zenéjét ismerem; a Végső állomásokat láttam, majd most a zenéjének is utánanézek; a Star Wars eddig kimaradt az életemből, az Alkonyat első részét láttam, de nem tetszett, így a zenéje sem tetszik. Meséket nagyon ritkán nézek.


3-as válaszoló!

Írnál nekem pár sci-fit, aminek neked tetszett a zenéje?

A Prometheust még nem láttam, de kiváncsi lennék, hogy önmagában is élvezhető, vagy meg kell néznem előtte a többi Alien filmet?


Tron és Órák-ezeket megnézem, Philip Glasstól eddig a Truman Showt, és a Candymant ismertem, azok jók :)

A Forrest Gump fő témáját ismerem, lehet végig kellene már néznem hozzá a filmet hogy tetszen is.


Köszönöm szépen a válaszokat, írjatok még!

2012. okt. 13. 17:58
 6/7 anonim ***** válasza:

3. Vagyok.

Nos elvégre megnézned nem kell, de akkor sok "utalást" a filmben nem feltétlenül látsz meg. Tehát a lényeg, a kapocs az Alien filmek és a Prometheus között, hogy a Weyland Társaság rosszalkodik. :D

De ha meg akarod nézni, elég az Alien-t, ill. ami még jó a 2. rész Aliens. Szerintem jó zenéjük van.

Ez csak a trailerben szól: http://www.youtube.com/watch?v=j2IfFUdy8Uw

Viszont az Alienben benne van.


Aztán: 2001 - Űrodüsszeia

Szárnyas fejvadász

Mechanikus narancs

A sziget

A Dolog

2012. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ponyvaregény
2012. okt. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!