Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért volt szükség anno....

Miért volt szükség anno. (talán 1988ban? ), hogy a Terminator című film Halálosztó néven fusson a hazai mozikban?

Figyelt kérdés
Miért ne lehetett volna eredeti címen itt is?
2012. szept. 27. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert így jobban hangzik, és ezáltal több ember ment el megnézni.
2012. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A magyar forgalmazók gyakran úgy "marketingelik meg" a filmeket hogy az eredeti angol cím mellé kitalálnak egy magyar, sokszor teljesen más alcímet is, tahát nem az eredeti fordítása, (olyan is van amikor fordítás. Főleg sorozatoknál szokás ez.
2012. szept. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szerintem a Terminator jobban hangzott volna....
2012. szept. 27. 10:38
 4/5 anonim ***** válasza:

"A magyar forgalmazók gyakran úgy "marketingelik meg" a filmeket hogy az eredeti angol cím mellé kitalálnak egy magyar, sokszor teljesen más alcímet is, tahát nem az eredeti fordítása, (olyan is van amikor fordítás. Főleg sorozatoknál szokás ez."


Hát ez az! Ezt úgy utálom ezt! Ha egy címe van valaminek, miért gyártanak belőle kettőt?!


Az én egyik legnagyobb felháborodásom a Halálosztó után (szerintem is jobb lett volna a Terminator)a Highlander című film magyar Hegylakó-vá alakítása! Mikor bejött a film Mo-ra, már évek óta néztem videón és a címe Felvidéki volt! Merthát hogy-hogy nem, a skóciai highland, az bizony a skót felvidék ...


43/F

2012. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1984 :)
2012. okt. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!