Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek a Csillagok...

Szerintetek a Csillagok Háborújának a régi vagy az újabb részei a jobbak?

Figyelt kérdés

A régiek: 4-5-6; vagyis Egy új remény, A Birodalom visszavág, A Jedi visszatér.

Az újak: 1-2-3; vagyis a Baljós árnyak, A klónok támadása, A Sithek bosszúja.

Nekem kicsit jobban tetszenek az újak, de nagyon jó a régi is. A kedvenc részem A Sithek bosszúja :)



2012. szept. 26. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

A régiek jobbak.

De két kedvenc részem a Sithek bosszúja és a Jeddi visszatér.

2012. szept. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
nekem az újabbak jobban tetszenek
2012. szept. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a régebbiek jobban tetszettek, újak közül pedig leginkább A Sithek bosszúja volt a legjobb szerintem.
2012. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

A Birodalom visszavág magyarországi megjelenése után volt egy kis füzet a filmről, amiben az állt, hogy 3x3 részesnek gondolta a storyt Lucas és előbb a középső részt valósította meg, mert azt könnyebb volt megcsinálni.


Alig vártam akkoriban, hogy jöjjön a Jedi visszatér és el sem tudtam képzelni, hogy ezt hogyan lehet kidolgozni úgy, hogy ez előtte legalább olyan jó legyen, mint ez a trilógia.


Lucas megoldotta! Természetesen unásig néztem az eredeti trilógiát, de a technika olyan újdonságokat hozott, hogy az új trilógia sajnos sokkal jobb lett.


Természetesen nekem is A Sithek bosszúja lett a kedvencem. Iszonyatosan látványos lett és nagyon jól összefogja az egész múltat és szépen előrevetíti a jövőt.


Érdekes, hogy a filmekben, hiába teltek el évtizedek a készítés közben, rendkívül jól össze vannak rakva az utalások oda és vissza. Lucas egyszerűen fantasztikus gondolatvilágot tárt elénk. Sok igazságot tárt fel, amit csak mostanában kezdünk el értékelni. ... A hangminőség fejlesztése pedig önmagáért beszél: csak másolni tudja mindenki! :o)


43/F

2012. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

A Birodalom visszavág magyarországi megjelenése után volt egy kis füzet a filmről, amiben az állt, hogy 3x3 részesnek gondolta a storyt Lucas és előbb a középső részt valósította meg, mert azt könnyebb volt megcsinálni.


Alig vártam akkoriban, hogy jöjjön a Jedi visszatér és el sem tudtam képzelni, hogy ezt hogyan lehet kidolgozni úgy, hogy ez előtte legalább olyan jó legyen, mint ez a trilógia.


Lucas megoldotta! Természetesen unásig néztem az eredeti trilógiát, de a technika olyan újdonságokat hozott, hogy az új trilógia sajnos sokkal jobb lett.


Természetesen nekem is A Sithek bosszúja lett a kedvencem. Iszonyatosan látványos lett és nagyon jól összefogja az egész múltat és szépen előrevetíti a jövőt.


Kár, hogy 30 éve nem hallok az utolsó 3 rész terveiről egy szót sem. Szegény Lucasnak már nem sok ideje lesz rá, már ő sem 20 éves ...


Érdekes, hogy a filmekben, hiába teltek el évtizedek a készítés közben, rendkívül jól össze vannak rakva az utalások oda és vissza. Lucas egyszerűen fantasztikus gondolatvilágot tárt elénk. Sok igazságot tárt fel, amit csak mostanában kezdünk el értékelni. ... A hangminőség fejlesztése pedig önmagáért beszél: csak másolni tudja mindenki! :o)


43/F

2012. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem az új részek szinte csak a látványra mentek rá a sztori pedig elvesztette a korábbi részek báját. A 4-5-6 sokkal jobb volt mint az 1-2-3.
2012. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

A régi trilógia sokkal jobb. Elég ha csak a hangulatot

nézzük ami sokkal "lélegzőbb" mint az új amit inkább Lucas tele tömött CG látvánnyal. Persze még ott van a szerelmi szál ami szép lassan bontakozott ki Han és Leila között míg az újban Anakin és Pádmé között nagyon erőltetett volt. Pedig sokat ki lehetett volna hozni egy előzmény trilógiából szerencsére ezt valamennyire össze is hozták a III. részre ,de az előtte lévő két rész ezt is be feketíti.

2012. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 joza97 válasza:

Kinek mi tetszik.

A régi részek klaszikusak és jók.

Az új részek jobb minőségűek és izgalmasabbak.

Személy szerint az újak jobbak

2012. okt. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Énnekem a Star Wars összes része a kedvencem szóval nálam nincs különbség. Kicsit talán az első 3 részt jobban szerettem mert látványilag jobb és történetileg sem marad el a régiek mögött, de a régiekben is bőven van izgalom. Nekem személyes kedvencem a Baljós Árnyak. A fogatverseny valamint a harc a Naboo-ért és a történet zseniális! A droidvezérlő úrhajó felrobbantása pedig kicsi a Halálcsillag felrobbantását tükrözi szerintem.
2012. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Történet szempontjából a régiek sokkal jobbak, a díszletek kidolgozottabbak, a karakterek jól el voltak mélyítve...


Az újban megjelentek az animációk, és Lucas fantasztikus hülyeségét felülírta a "dehátezócsóbb" elv, és a picit felületes karakterekkel együtt majdnem tönkrevágták az új szériát. Egyedül a Sithek Bosszúja mentette meg, habár Grievous karakterét (véleményem szerint) jobban el kellett volna méyíteni Anakin szenvedése mellett...



Lehet pontozni :P

2012. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!