Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A jó filmek készitése szerinte...

A jó filmek készitése szerintetek, csak pénz kérdése?

Figyelt kérdés

Sok kis költségvetésű remek filmet láttam már.

A magyar filmesek a pénz hiányára hivatkoznak rendszerint.

Mit gondoltok igazuk van?



2012. szept. 16. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nincs igazuk. Ahogy te is mondtad, valóban vannak remek kis költségvetésű filmek, amik általában még jobbak is mint 1-2 blockbuster. Vannak remek magyar filmek is (a 21. században is), csak a média mindig ezeket az Amerikát majmoló romantikus vígjátékokat nyomatja. Filmszemléken, fesztiválokon szoktak feltűnni kis költségvetésű, független filmek, amelyek között azért akadnak egészen jó alkotások is. Nem véletlen, hogy a kisebb, nem mainstream filmekkel foglalkozó fesztiválokon általában elismerik a magyar filmipar munkásságát. Ha a magyar filmesek azt mondják, hogy kevés a pénz, akkor 2 dolog merül fel bennem:

1.) Ha kevés a pénz, akkor miért kell filmet csinálni?

2.) Szerintem csak ezzel akarnak kifogást találni. Mert a nagykutyák összedobnak olyan blőd filmeket, amitől azt várják, hogy sikeres lesz. Aztán szembesülnek a lehúzó kritikákkal, azzal, hogy a mozikban hatalmasat bukott az adott film stb. De ők soha nem fogják beismerni, hogy egy sz*r filmet csináltak. Egyszerűbb az anyagi hiányosságokra fogni a dolgot.

2012. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Baromság, hogy pénz kérdése.

Érdekes anno hány európai filmrendezőnek sikerült lósz@rnyi tőkéből olyan alkotásokat vászonra vinni amelyek mai napig a filmművészet alappilléreit képezik.

Egy Igazi művésznél én úgy gondolom a pénz sose lesz hajtóerő. Az alkotói vágy, a saját magadnak felállított mérce átugrása sokkal erősebb mozgatórugó mint az anyagai javak.

2012. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!