Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A texasi láncfűrészes mészárlá...

Soldierdan kérdése:

A texasi láncfűrészes mészárlás című filmet mikor mutatták be itthon?

Figyelt kérdés

2012. szept. 11. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem A texasi láncfűrészes mészárlás c. film csak DVD-én jelent meg.
2012. szept. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az eredetit nem hiszem, hogy bemutatták, persze nem tudhatom, mert akkor még nem is éltem.
2012. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

1990-ig biztos, hogy nem mutatták be.

2012. szept. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Wow. Hogyhogy ?

Ez amúgy már csak azért is érdekes mert elméletileg ide haza nem mutattak be a szocializmus alatt horrorfilmeket. Igaz ?

Mégis egy csomó horrorfilmet bemutattak akkor. Viszont erről a filmről semmilyen információm sincs.

2012. szept. 12. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:

1990 előtt Magyarországon hivatalosan horror filmet nem mutattak be, kaland film cimszó alatt ment pl: Az elveszett frigyláda fosztogatói c film is.

Akció film fogalma sem létezett, a Rocky (az elsőn kivül), a Rambo filmekről nem is hallottunk.

Nem volt ez az amerikai dömping behozatal, megválogatták a filmeket, egy évben max. 10-15 amerikai film bemutató volt, csak az értékesebb filmeket láthattuk.

Ellenben minden európai filmet bemutattak, ami számitott, ne felejtsük el, hogy a magyar filmművészet nagyon sok jó filmet produkált, majdnem hetente új tv-film bemutató volt.

2012. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Holtak hajnala -magyar bemutató: 1985. július 8.

Ómen -magyar bemutató: 1989. április 13.

A dolog -magyar bemutató: 1985. január 31.


Csak 3 horrorfilmet írtam ki melyek megjelentek a szocializmus alatt.Ezeket nem kötekedésből írtam, csak furcsa, hogy mindenki azt mondja, hogy egyet sem mutattak be közben pedig mégis volt egy pár :)

2012. szept. 13. 15:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Én sem kötekedésből próbálok válaszolni.

Mint emlitettem Magyarországban a horror mint film nem létezett. Lehet, hogy elbújt egy-kettő amit nem vettünk észre (de a műfaját tekintve nem volt cimkézve), bár mint film fanatikus csodálkozom rajta.

Minket Federico Fellini, Luchino Visconti, Ingmar Bergman, Makk Károly varázsolt el.

Az, hogy 1988-89 után kezdtek beözönleni az amerikai filmipar termékei annyiban változtatta meg a filmhez való viszonyunkat, hogy egyszerűen abbahagytuk a mozik látogatását.

2012. szept. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. A mozik látogatása inkább a netes kalózkodás miatt csappant meg.
2012. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!