Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért foglalnak egyre több...

Miért foglalnak egyre több helyet a filmek?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem értek ahhoz hogy hogy csinálnak dvdből divxet, csak azt vettem észre, hogy míg régen kb 700 mb volt egy sima avi mérete, ma ez a duplája. Alig találni olyat ami 1 gb alatt van. Mitől van ez?

2012. aug. 18. 02:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Főleg a minőség miatt. Régen kisebb képmérettel, kevesebb bitrátával rippeltek. Elég volt egy régebbi tv képernyő méret, és egy aránylag szép kép. Most sokszor blue ray-ről rippelnek, így nagyobb a képméret is, és az adatsebesség is. Legalábbis így vettem észre, szerintem ezért.

Én pl. 640es képméretnél kisebb és 1000kbps-os adatsebességnél gyengébb filmet nem is töltök le.

2012. aug. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Turbo0111 ***** válasza:
100%
a legtöbb filmből még most is csinálnak 700 mb körüli változatot csak annak nem olyan jó a minősége képileg,hangilag mint mondjuk egy 2 gigásnak
2012. aug. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen szerencsére a kalóziparban is törekednek most már a minőségre.

Valóban régen amikor még nem terjedtek el az átlag magyar háztartásában az LCD-Plazma TV-k és hangrendszerek, abban az időben még bőven elég volt egy 700 megás film a sztereó hangjával és alacsonyabb felbontásával az 55 centis hagyományos TV-re.

Manapság már viszont egyáltalán nem luxuscikkek ezek a szórakoztató elektronikai termékek és akinek van is az próbálja kihozni a legtöbbet belőlük. Láttam már 107 centis plazmán 700 megába sűrített filmet, hát mondani sem kell hogy nézett ki.

Mikor meghagyják az 5.1-et AC3-ban a filmen ha belegondolunk csak az megzabál a fájlméretből 300-350 megát és akkor ez még csak a hang, erre jön még a videó mérete.

2012. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!