Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit jelent Trelawney professzo...

Mit jelent Trelawney professzor jóslata a Harry Potter trilógiában?

Figyelt kérdés

A harmadik részben van egy olyan jelenet amikor Trelawney professzor ezt a jóslatot mondja (a könyv szerint): Ma este beteljesedik. A Sötét Nagyúr most erőtlen s magányos. Hívei elfordultak tőle. Szolgája tizenkét éve rabságban senyved. Ma este éjfél előtt a szolga kiszabadul, és visszatér urához. Segítségével a Sötét Nagyúr erőre kap, s hatalma rettentőbb lesz mint valaha. Ma este éjfél előtt a szolga visszatér urához.

A tizenkét vé, és a börtön az Sirius Balck-re utal, aki valójában nem is volt soha Tudjuk Ki szolgája, csak téves információ volt, mivel őrá kenték a tizenkét mugli legyilkolását.

Másik lehetőség Féregfark lett volna, csak a jóslat az arra a nap éjfélére szól, nem pedig a negyedik év éjfélére. Akkor lenne reális.

Több ötletem nem volt, de a filmben volt egy olyan jelenet, ami a Herceg története című fejezetet jeleníti meg, amiben Trelawney a "Ma vér ontatik és a szolga visszatér urához" Ezt viszont sehogyse értem.

Viszont az ötödik rész jóslatát könnyen megértettem, Harry megöli Voldemortot ( először azt hittem, hogy Dumbledort fogja megölni Harry:) ).

Na meg így, hogy ne írjak ki több kérdést; Amikor Neville megölte Nagginit, voldemort Horcrux kígyóját, akkor semmilyen démon, semmilyen gyilkos akadály nem lépett elő, úgy mint a nyakláncnál. Miért van ez?



2012. aug. 3. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért mert film... a könyv 1/3 része nincs benne a filmben olvasd, el a könyveket részletes választ kapsz mindenre... kurwa jók fiú létemre ez az 1etlen olyan amit elolvastam és aztmondom h télleg megéri.Ammég a kötelezőket se olvastam csak loptam innen onnan a naplót róla :DD
2012. aug. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
úgyértem méég az 1/3-a sincs benne.. tehát a maradék 2/3-ában vannak a válaszok :)
2012. aug. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy elolvastam 2008-ban, de azota nem találok olyan jó könyvet mint Harry. Am én is fiu vok:)
2012. aug. 4. 12:01
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ma éjfél előtt a szolga kiszabadul..." Féregfarkra érti, visszaváltozik emberré, menekülnie kell és elmegy Voldemorthoz, megkeresni. És nem aznap, de visszakapja erejét Voldemort és Féregfark segítségével.

Ha belegondolsz, Sirius nem aznap szabadult, hanem még nyáriszünetben...


A kígyó ott volt a gazdája, Voldemort közelében és nem gondolta h úgy bárkinek sikerülne elpusztítani. Mikor rájött h Harry keresi a horcurxokat, egy "ketrecet" varázsolt a kígyó köré, és miután (úgy hitte) megölte Harry-t, eltüntette azt a "ketrecet", és nem gondolta h bárki másnak szűndékában áll elpusztitani a kígyót.

2012. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja tényleg! A ketrecet el is felejtettem!!!
2012. aug. 6. 17:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!