Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A magyar filmek miért ilyen...

A magyar filmek miért ilyen rövidek?

Figyelt kérdés
Jó, hogy mostanában a magyar filmek általában ratyik meg minden, de miért ilyen rövidek? Nagy részük alig több 1 óránál, külföldi filmek még a bénák is azért 2 óra körül vannak.
2012. júl. 12. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez általánosítás. Nem tudom, hogy te miből vontad le ezt a következtetést, de én láttam már amerikai 80 perces filmet, meg majd' 3 órás magyart is....
2012. júl. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nincs, hanem hogy "nagy részük".
2012. júl. 13. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Én ezt akkor sem tapasztaltam. A nagy részük 1,5 órás, és a külföldieké is. De egyébként egy csomó mindentől függ egy film hossza, de főleg a sztoritól. Pl. az életrajzi filmek általában hosszabbak, mert ott ugye valóságosan akarják bemutatni az életét valakinek, és ha minden fontos dolgot beletesznek, simán elnyúlik a film.

És a költségvetéstől is. Nyilván, ha kis költségvetésű filmről van szó, akkor nem csinálnak olyan hosszút. Talán emiatt van, hogy a külföldi filmek között több a hosszabb, mert ott a Z kategóriás filmek is több pénzből készülnek.

2012. júl. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert nálunk nagy gyakorisággal játékfilmek készültek/nek. Ezek átlagos ideje 90 perc. Viszont az előttem szólóval is egyetérek, hogy az életrajzi filmek hosszabbak, kifejtettebbek, mint egy játékfilmé.
2012. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!