Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Letöltöttem egy 3D-s filmet,...

Letöltöttem egy 3D-s filmet, amikor elindítom akkor azt látom, hogy ketté van osztva a képernyő és mindkét felén ugyanaz van. Ehhez milyen szemüveg kell? A cinema cityben kapott jó hozzá?

Figyelt kérdés
A cinema cityben ugye nem ezt a ketté osztott képernyőt látjuk, hanem olyan mintha rezegne a kép. Ezt nem tudja átalakítani a szemüveg, igaz?
2012. júl. 5. 08:16
 1/4 Smartguy86 ***** válasza:

Azt te sehogy nem fogod látni azon a monitoron. Ahhoz speciális monitor kell shutter szemüveggel és megfelelő lejátszó.


Ami a moziban van, az polarizált fénnyel működik, a szemüveg pedig polárszűrős. Speciális ezüstbevonatú vászon és polarizált fényt vetíteni képes vetítő van a moziban!

2012. júl. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Helo!


Az elsö valaszolo nagyszerü tajekoztatast adott, ehhez szeretnek meg annyit hozzafüzni, hogy a moziban kapott szemüveg raadasul csak az adott mozihoz jo, peldaul egy nem cinema cityset nem is tudsz abban hasznalni es forditva.


Amugy egy rendszer, amivel tudsz 3D-t nezni - PC-röl beszelek -, az körülbelül legalabbb 350 ezerbe kerül jelenleg, de inkabb 400. Viszont ezzel mar jatekokat is tudsz futtatni 3D-be (pl.: Batman). Ha viszont TV-be ruhaznal be, az mar megvan 200 körül is szemüveggel.

2012. júl. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A monitor vezérlő kártyát a vezérelt szemüveggel együtt meg lehet kapni 40ezer forint körül.


Volt már nekem ilyen, kb 20 évvel ezelőtt.

Igaz, az csak a windows 98-ig működött, fölötte műár nem ismerték az oprendszerek. Egészen jó volt a térhatás. Annyi volt a furcsa benne, hogy a látvány, virtuálisan nem jött ki a kép síkjából hanem inkább befelé volt mélysége. Belül láttam a távolságokat. Jól mentek rajta a Needforspeed és Doom és mindenféle hasonló játékok is. Persze programból be kellett kapcsolni a térhatást az indító fájl végén egy betű kombinációval. Akkor a kép kettő képként (mint a 3D tvknél) úgy jelent meg és csak szemüveggel tűnt el a dupla kép. mert az szétválogatta a képeket külön külön a szemek számára. Az még 60Hz-es kép frisítési frekvencián is működött, igaz magasabb frekin jobb volt.


Ez már egy újabb hasonló dolog.


"Az alapszett ara $199 (kb. 38 900,- Ft), mig a 120Hz-es 22 collos Samsung monitrot is tartalmazo box ara $599 (116 900,- Ft)."


[link]


Még több találat a számítógépes 3D megjelenítésre:

[link]

2012. aug. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még amit kifelejtettem, akkor még 14"-os, elég gyenge monitorom volt, és azon is ment. Ehhez már úgy néz ki, kell a 120 Hz-es monitor. Ha az meg van, akkor megy vele.
2012. aug. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!