Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki látta - és értette - már...

Ki látta - és értette - már ezt a filmet: Csipkerózsika - Alvó szépség?

Figyelt kérdés
Megnéztem és az világos hogy prostitúcióval keres pénzt a tanuláshoz, de miért nem fogadta el azt amit az anyja küldött? És ki volt az a pali akivel néha el vodkázott? És miért ordított annyira a végén?
2012. jún. 18. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is elég furcsán álltam hozzá mivel elég fura volt. Nekem fel se tűnt hogy az anyjától pénzt kapna, de lehet én vagyok csak a béna. Akivel vodkázott az csak egy sima pasas aki fizetett neki a szolgáltatásaiért és hát rendszeresen találkoztak gondlom és nem egy közvetítőn keresztül. A végén pedig azért ordított mivel egy hulla feküdt mellette, mert ugye nem látta a többi embert, hogy mit csinál vele, de hát gondlohatta. Te nem lennél kiakadva ha egy hullafeküdne reggel az ágyadba miközben tudod, hogy téged mesterséges elkábítottak.. :D
2012. jún. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én azért gondoltam h az anyja küldött pénzt mikor egyszer másolás-iratrendezés közbe a felettese bement hozzá h telefonja van... utána meg bekamuzta h igen VISA meg mondott számokat fejből, meg h látja h 399. h megérkezett az összeg. Persze lehet rosszul gondolom. :)


Meg ha az kuncsaft volt akkor nem értem miért sírt mikor meghalt, meg h nem is csókolóztak vagy miről volt szó...


Az ordítós felébredés előtt meg kérte a nőt h hagy nézze meg mi történik és nem engedte. Akkor nem értem minek ébresztette fel hogy tudja. Meg olyan vadul neki esett h keljen fel mintha azt hinné h ő is meghalt.


Hát nem is tudom... Ez a film azt hiszem csak elrabolt idő volt az életemből :) Köszönöm szépen am a válaszaidat! Ment a hasznos!

2012. jún. 23. 09:33
 3/3 anonim válasza:

Alvó szépség= Csipkerózsika

Ha a címet nézzük, az egész sztori egy modern Csipkerózsika szerepbe vihető át. Sok herceg próbálkozott, de csak egynek sikerült. A mi filmünkben, is a csók kelti fel, de annak a csókja aki elaltatja. Mondhatjuk a gonosznak is, de mivel magától vett részt ebben, ezért ez kicsit más. Amikor az anyja telefonál, azt hazudja nála van a kártya,de végig fejből mondja, szerintem pénzt kér, még az is lehet, hogy mindig is tőle kért pénzt. Már a film kezdete előtti időkből is tudhatjuk, hogy szar élete volt, ahogy a leírásban is benne van, hogy kiégett diáklány. Ez arra utal, hogy talán apja, vagy családja nincs,hiszen rólunk nem tudunk, az anyja pedig olyan helyzetben van, hogy tőle kérjen pénzt. Kissé gúnyosan, megvetően válaszol neki, tehát vele sem lehet túl jóban. Ennek következtében érthető, hogy neki aztán minden, hogy hogyan, de élnie kell tovább az életét, így elvállalja a melót. Sokan kérdezik, hogy ha ennyit melózik, akkor mire költi? Senkinek sem jut eszébe, hogy ha nem látjuk, hogy magára(a lakáson kívül), akkor lehet hogy valaki másnak kell? Beteg barát(talán alkoholista, hiszen a műzlit is vodkával eszi, és eléggé látszik a gesztusokon, hogy a pasi ezen nem lepődik meg, tehát nála megszokott az ilyesmi. Különleges kapcsolatuk van, a csaj vigyáz rá, és amikor beszél hozzá mindíg kicsit kibújik ebből a kiégett női szerepbl. Amikor az állatról beszél, és a csaj elsírja magát a pasi a csajt jellemzi. Erős, különleges blablabla. Annyi rossz történhetett ,és történt vele, és annyira semmi jó, semmi kapcsolatok, semmi szeretet, és semmi ami ahoz vezet, hogy a pasi temetésén is már kiégett humorral kérdezi: te elvennél? Minden férfitől megkérdezi, ami arra utal, hogy a férfiről alkotott képe elég ferde. Ezen is el lehet gondolkozni, hogy vajon miért is.(Nem tudunk apáról)

Az első öregember monológja szorosan összefügg, azzal amikor azt kéri a madame-től, hogy csendesen egy nő mellett halhasson meg, amit senki sem lát. Érdemes azt a monológót meghallgatni mielőtt az altató megivására pörgetjük a filmet.

Nyitva tartotta a szemét a sztoriban, hogy megvédje magát, de felkelni nem tudott. A csajjal is ugyanez történik, mikor felkel meglátja, de tudja, hogy végig ott feküdt vele.. Érdekes.

Elrejtett egy kamerát, amit megvett a boltban és felvett, hogy mi történik. Nem tudom, de nekem az egész film azért vol érdekes, mert minden egyes lépéssel azt az utolsó pár percet készítette elő hangulatilag, sweet nothingness.

Gyönyörűen körvonalazódik, hogy ez egy modern kori csipke rózsika sztori, öreg és értéktelen hercegekkel, és egy főhősnővel, aki a szar élete miatt, és talán valaki másnak(az anyjának?) való segítés szándékából eljátszotta a törékeny csipkerózsikát. A Végén felkiált, rájön, hogy ez szörnyű. El lehet gondolkozni, vajon hogy folyatdna tovább. :) Érdekes.

2014. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!