Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek jó film a Prometheus?

Szerintetek jó film a Prometheus?

Figyelt kérdés
Én ma néztem meg, de nekem még a lélegzetem is elakadt. Rengeteg megválaszolatlan kérdés van benne, így kell hogy legyen egy folytatás, mivel ha jól tudom ennek a filmnek részben (igen kis százalékban) az volt a célja, hogy megtudjuk, hogy az Alien faj honnan ered, hogy kerül az űrhajóra, ami ebben nem lett megválaszolva, lévén hogy (SPOILER!!!) EZ EGY TELJESEN MÁS BOLYGÓN JÁTSZÓDIK.
2012. jún. 9. 23:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amúgy az első jelenetnek mi volt a célja? (SPOILER!!!) Mikor az lv-226-on öngyilkos lesz az übermensch?
2012. jún. 9. 23:18
 2/14 anonim ***** válasza:

Én tegnap néztem meg a filmet. Látványvilágában nagyon ott van, végig lekötött, de a a film nem magyarázott meg semmit konkrétan. A film végén kb 1 óráig erröl beszélgettünk haverokkal, hogy vajon mi miért volt. Nem volt egyértelmü és nagyon burkoltan sok-sok rejtélyt a kérdés hagyott hátra a film.

Spoiler

Az elejénél az kigyurt alfahim szerintem azért itta meg azt a löttyöt és ugrott le(vagy leesett), hogy a dns-e bekerüljön a vizbe és ugymond a saját dns-én alakul ki az emberi élet majd pár millio év alatt. Mivel az a cucc szétbomlasztja és utána mondták hogy a dns e megegyezzik az emberével. De ez is csak tipp utolag jöttem rá:)

2012. jún. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*Burkoltan válaszolt*
2012. jún. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
szerintem is a földön itta meg a löttyöt,így hozva létre az embert.
2012. jún. 10. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

23:18

Igen, ahogy már előttem is leírták, az a Földön volt és így jöttek létre az ősóceánban az első szerves molekulák.


Kérdező: A film célja nem az volt, hogy megtudjuk honnan ered az alien faj, mivel ez nem is azokhoz a filmekhez kapcsolódik. Csupán abban az univerzumban játszódik és 33 évvel korábban.

Ridley Scott is világosan elmondta, a film a space jockyról fog szólni. És ezt meg is kaptuk.

Máskor mielőtt beültök egy filmre, legalább nézzetek utána, hogy ekkor ez most mi is akar lenni. Nem előzményfilm volt, csak mint ahogy leírtam, korábban történt, ugyanabban a világban. Nem az alienekről kellett, hogy szóljon és szerintem ezt jól is tették, azókból a filmekből már így is van elég.

Egy teljesen korrekt és elgondolkodtató scifit kaptunk, ami nem arról szól szerencsére, hogy repkednek a testrészek, kibeleződik minden ember stb.

Ha valaki nem tud túllépni az akció, slasher horror szinttől, az ne üljön be ilyen filmre.

2012. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nagyon jó volt, minden percét élveztem...
2012. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
azért volt ennyi megválaszolatlan kérdés mert még lesz neki 2 része, amiben mindenre választ kapunk, de szerintem is nagyon jó film volt :)
2012. jún. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én nem venném 100%ra,hogy kap 2. részt.
2012. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 ChrisM ***** válasza:

@Ötös: "Egy teljesen korrekt és elgondolkodtató scifit kaptunk, ami nem arról szól szerencsére, hogy repkednek a testrészek, kibeleződik minden ember stb. "


Te átaludtad a film középső másfél óráját? :)


Amúgy Kérdező, szerintem pont emiatt nem jó film. Határozottan nem Alien-előzményfilmre készültem, így nagyon bírtam volna, ha a film első húsz percében elkezdett - amúgy nagyon izgalmas - történet nem szakad félbe az agyatlan darabolás miatt, hogy aztán az utolsó tíz percben emlékeztessenek arra, hogy valójában semmiről nem szólt az egész. Számomra olyan volt, mint amikor egy kezdő rendező nem tudja eldönteni, hogy mit is akar csinálni és belekap ebbe is, abba is.

2012. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Először is, a film úgy volt meghirdetve, hogy Alien előzmény, DE nem kapcsolódik be közvetlenül A nyolcadik utasba, és nem is egy hagyományos előzményfilm lesz. Szerintem tökéletesen megmagyarázza az Alienek létrejöttét, hisz az egész evolúciójukba bepillantást nyerhettünk! Hisz azt már eddig is tudtuk, hogy alkalmazkodik a gazdatesthez, (mikor kutyából kelt ki, kutyaszerűbb, mikor predatorból, predtorszerű), most erről egy kissé tágabb képet kaptunk. (Az óriási arcszívó, és az első Alien a film végén.)


Amúgy tényleg nem horrornak készült, és nem is volt ijesztő szerintem, az meg, hogy a két megfutamodó tudós meghalt, szerintem törvényszerű volt. Hogy a fenébe jöttek volna rá másképp, hogy mi az a fekete anyag? Charlie halála pedig már csak ebből adódott. Az sem véletlen, hogy David rakja az italába azt, ami miatt meghal, elvégre ő "A Cég" egyik alapítójának a "fia".

2012. jún. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!