Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan csinálták a régebbi...

Hogyan csinálták a régebbi filmekben (pl. :Star Wars, Star Trek) a filmtrükköket?

Figyelt kérdés
Igazából minden olyan filmre gondolok amiben nem CG-vel csinálták a filmtrükköket.

2012. máj. 19. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz (pl Star Wars) a filmtrükkök alatt?

Ha a fénykard fényére, azt magam sem tudom, de pl a lépegetőket meg az űrhajókat kis modellekkel vették föl stop-motion technikával (amikor nagyon picit mozdítanak a tárgyakon és minden egyes "mozdulatát" egy képkockára veszik fel)

2012. máj. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából az űrben játszódó trükkökre gondolok mert néhány forgatási képen láttam ,hogy az űrhajó makett mögött kék vászon van de ugyebár a filmben már az űrt látjuk. És akkor ezt hogy oldották meg? Mert ma ugye bár számítógéppel vetítik oda ,de akkor hogy?
2012. máj. 19. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az egyik ilyen "trükk" az volt, hogy valódi, éjszakai égről készült felvételeket kombináltak makettekkel.
2012. máj. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ChrisM ***** válasza:

Az úgymond "animált" lényeket, lépegetőket, robotokat, stb. egy un. go motion technikával vették fel, ami a stop motion tovább fejlesztett változata és realisztikusabb mozgást ad. Lényege, hogy mindig csak egy kis mozgásfázist változtatnak a maketten de úgy, hogy felvétel közben folyamatosan mozgásban legyen, ezzel elkerülve a stop motion darabosságát.


Az űrhajók szintén makettek és egy motion control nevű technikával komponálták őket össze a többi űrhajóval (pl. űrcsatánál) és a háttérrel. A motion control kamera akárhányszor meg tudja tenni ugyanazt az útvonalat. Ezzel vették fel külön-külön az összes űrhajót és a hátteret is, aztán egy chroma key nevű technikával montírozták egymásra ezeket a felvételeket.

Ez "magyarul" a bluebox. A lényege nagyon dióhéjban annyi, hogy azt a bizonyos egyszínű hátteret így vagy úgy, de ki lehet dobni minden alany mögül, és egy másik hátteret a helyére rakni.

Ezt régebben különféle exponálási trükkökkel érték el (un. matte eljárás), így az egyik szalagon az alany helye, a másikon pedig a háttér helye nem lett exponálva (magyarán: ott "átlátszó" maradt a film).


Amit szintén használnak sokat, és még manapság is, az a matte festés, amikor a háttér teljes egészében makett, vagy sokszor csak egy festmény, és arra helyezik rá a blueboxban felvett színészek képét. A Star Wars első epizódban még bőven matte festést használtak digitális hátterek helyett.

2012. máj. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 WorfHadnagy ***** válasza:
Bár Trekhez jobban értek, azt hiszem, a fénykard-effekt egyszerű bot volt, a negatívról visszakapartak egy réteget, és azért lett olyan enyhén neonos színű.
2012. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!