Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Doktor House. Érdemes elkezden...

Doktor House. Érdemes elkezdenem nézni?

Figyelt kérdés

Mindenhol kerestem de sehol se találtam az első 7 évadot. Ara gondoltam akkor csak a 8. évadot nézem mert az megvan. Érdemes? Vagy nem fogok érteni mindent, mert nem láttam mindent?

Esetleg, tudna valaki linket adni az összes részhez? (Szinkronos kéne, de a feliratos is jó)


2012. máj. 12. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Torrentről tudod egyben (akár több évadot, vagy csak egyesével az évadokat) leszedni magyarul. Azt te tudod hogy milyen oldalakon vagy bent, hiába adnak egy linket, ha nem tudsz belépni, elég kevés oldalra van nyitott bejutási lehetőség, amúgy zártak.

A torrentek.info oldalon találod azokat, amikre szabadon be tudsz jutni és onnan letölteni. Viszont ha még nem torrenteztél, akkor először ismerd ki, hogy hogy működik, mert hamar kitiltathatod magad, itt van kötelező visszaosztás is a letöltés mellett (nem csak kapni, adni is kell).


Érdemes az elejétől kezdeni, mert az évadok között van ok-okozati kapcsolat, így ha nem sorban nézed, akkor nem tudod hogy miért történt, vagy egy helyzet miből alakult ki.


Ugyanakkor az első évadok jobban az epizodikus sémára épülnek: mindig több idegen embert mutatnak, akik közül az egyikkel történik valami (sokszor direkt az lesz a beteg, akiről ne sejtetik), majd ő kórházba kerül. House megkapja az esetet, utána elkezdenek találgatni. A beteg általában egyszer meghal, valamelyik testnyílásából vér folyik vagy egyéb váladék, valamelyik diagnosztikai műveletnél eszmeletét veszti, majd úgy kell összeszedni, miközben a csapat tagjai mindig egy tök más témáról beszélgetnek és már csak a bajt látják. Többnyire 3 téves differenciáldiagnózis van, amiből az egyiknél valamilyen elváltozás (kiütés, cianózis, bénulás, érzékek elvesztése) történik, majd pedig a rész végén egy szintén független beszélgetés során House egy ártatlan mondatból párhuzamot von, ezzel megfejti mi a baj, mi a betegség, hogy lehet kezelni, és az esetek majdnem 100%-ában a beteg gond nélkül felépül.


A későbbi évadok is epizodikusak, de van benne egy szérializált vonal, amit sokáig megtartanak, és több hangsúlyt kapnak a karakterek közötti kapcsolatok.

2012. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

én innen töltöttem le a részeket:

[link]

szinkronosak, a 8.évadot is folyamatosan töltik fel magyarul :)


és szerintem igen, érdemes megnézned, de jobb ha elölről kezded :)

2012. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!