Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A moziban a bosszúállókhoz...

A moziban a bosszúállókhoz adott szemüveggel, a mit haza lehetett hozni, milyen 3D-s filmet tudok nézni itthon?

Figyelt kérdés

2012. máj. 5. 22:28
 1/2 anonim válasza:
egy olyan monitorral és videókártyával ami támogatja a 3D-t, akármilyen 3D-s filmet meg tudsz otthon nézni
2012. máj. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor nekem még a windows 98 alá volt ilyen kártyám, akkor főleg a játékoknál tudtam 3D módban használni. Annál a direktX segítségével meg lehetett jeleníteni két nézőpontból az aktuálisa jelenetet és a szemüveg felváltva kitakarta a szem elől a nem neki szánt képkockát, méghozzá olyan gyorsan, hogy érzetre mindkét szemmel egyidőben érzékelted a neki szánt képet. Ez a szemünk fiziológiájából adódik, hogy a másodpercenként 16 felvillanás fölötti képet vagyis fényt már folyamatosként érzékeli. A másodpercenként 50 körüli vagy fölötti az ami már egyáltalán nem zavaró a szemnek.


Szóval a filmet nem tudom milyen formátumban, egész pontosan hogyan kell kódolni, hogy a szoftver vissza tudja állítani a térhatást. Erre is majd valaki biztosan tud válaszolni aki a programozásban, illetve a mai sztereó kártyák használatában és működésében elméletileg jártasabb.


Amikor nekem volt a 3D szemüveg és a vezérlő videó kártyája, akkor még nem voltak elérhető 3D filmek a neten. Álló képek viszont voltak 3D-ben. Sőt, az általam készített 3D képeket is megpróbálja a 3D-s megjelenítő program felváltva kitenni a képernyőre, viszont az XP és egyéb újabb rendszerekhez való kártya nekem is még csak tervben van.

2012. máj. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!