Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a neve ezeknek a kínai...

Mi a neve ezeknek a kínai vagy japán meséknek?

Figyelt kérdés
Van valamilyen gyüjtőnevük ezeknek a kínai vagy japán (nem tudom ,hogy melyik a kettő közül) meséknek, tehát valamilyen mesék(mint pl. a Grimm legszebb meséi). Az egyik mesében egy fekete macska az egyik szereplő, ennyit tudok. Kevés az infó, de valaki esetleg tudja, hogy miről beszélek?
2012. márc. 28. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:

ami így most eszembe jutott és fekete macska van benne az Kikki a boszorkányfutár :)

nem ezeknek nincs gyűjtőneve, ezek mesék, és NEM animék (sokan összekeverik). egyszerű mesék, mint amik nálunk is vannak pl: Hupikék törpikék

2012. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt hiszem ez lesz az, köszii:) tudom,hogy nem anime, de egyszer az egyik ismerősöm mintha olyasmit mondott volna,hogy több ilyen mese is van és mondott valami nevet, gondolom az volt a gyűjtőnevük, vagy nem is tudom.
2012. márc. 28. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
ha ezekre gondolsz ezekre a mesékre mint ami a Kikki is, akkor ezek a Miyazaki mesék/filmek, mert ő az alkotója ezeknek a meséknek. van pár belőle, de nem biztos hogy erre gondolsz :)
2012. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én valami G kezdőbetűs szóra emlékeztem, de lehet,hogy én emlékszem rosszul:)
2012. márc. 28. 20:51
 5/8 A kérdező kommentje:
de a macskás mese,amire gondoltam, az biztos,hogy a Kikki:)
2012. márc. 28. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor ezek Miyazaki filmek, én így ismerem őket :)
2012. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a Ghibli-re gondolsz?

De ez nem gyűjtőnév, hanem Japán leghíresebb animációs filmgyártó vállalatának neve, ami rengeteg Hayao Miyazaki filmet készített (többek között a Kikki-t is). :)

2012. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Deeee, azaz, Ghibli:DD Köszönöm!!!:)
2012. márc. 28. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!