Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Sherlock Holmes 2-A game of...

A Sherlock Holmes 2-A game of shadows-ot miért adják ki 6 hónappal a moziba kerülés után DVD-n a szokásos 3-4 hónap helyett?

Figyelt kérdés
Moziban nem láttam, így nem tudom jó-e vagy rossz a történet és az alakítás. Mondjuk gondolom a pénz is közrejátszik, de eddig a legnagyobb durranásokat is kiadták 3-4 hónap után. Ez kb. 2000 óta megfigyelt tendencia, mert például az azelőtti nagy filmeket, pl a Star Wars-The Phantom Menace-t csak egy évvel később láttam DVD-n a boltokban. Amúgy annak idelyén azt moziban is láttam premier idelyén a Corvinban még 11 évesen, magyar szinkronnal. Később a DVD magyar szinkronján néhány szöveget átszinkronizáltak. Nekem például Darth Sidius üzenete Darth Maulnak: Pusztuljanak, mind egy szálig! helyett: Pusztítsd el őket! Mindet!üre való kicserélése ütötte meg a fülemet. Számomra ez élménytorzulás volt, ugyanis az eredeti Corvin mozis szinkron volt a legjobb. Most, hogy már angolul is perfektül beszélek és még a skót akcentusban beszélt angolt is megértem ezért az angol és amerikai filmeket eredeti szinkronnal nézem. Pl. a Csillagkapu is sokkal jobb eredeti szinkronnal és egyáltalán minden film ami szinkronizált az anyanyelvén a legjobb. Egyébként pl. a viccek, lefordítva értelmetlenek lennének, amikre pedig szinkron során kicserélik őket azok teljesen mások és nem ütnek akkorát mint az eredeti. tisztelet a kivételnek. Remélem a Sherlock Holmes 2 nem lesz átszinkronizálás áldozata. Mert még az eredetileg angol szinkronban is kicserélnek egy pár szöveget néha. Más szavakat hallottam pl. A Gyűrűk Urában is néha. Az extended amerikai verzió a jobb amúgy.

2012. márc. 25. 00:22
 1/1 anonim válasza:
Én láttam és szerintem sokkal jobb volt mint az 1.
2012. ápr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!