Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a címe ennek a csehszlovák...

Mi a címe ennek a csehszlovák filmnek?

Figyelt kérdés
A II. világháború utáni Prágában játszódik, ahol egy külvárosi iskolában az igazgató megelégeli a hatodikosok viselkedését, és egy volt katonatisztet nevez ki osztályfőnöknek, aki aztán jól megneveli a gyerekeket.
2011. dec. 28. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz én sem tudom, de ellenben feltettem a kérdésedet egy szlovák és egy cseh oldalra, amik olyanok, mint ez:


[link]


[link]


A kérdés (szlovákul):


Ako sa volal ten československý film, ktorého dej sa odohráva po II. svetovej vojne?


V jednej škole na predmestí Prahy riaditeľ prestal trpieť neposlušnosť šiestákov a vymenoval im zato za triedneho učiteľa jedného bývalého vojenského dôstojníka, ktorý potom urobí s nimi poriadok.


A kérdés (csehül):


Jak se jmenoval ten československý film, jehož děj se odehrává po II. světové válce?


V jedné škole na předměstí Prahy ředitel přestal trpět neposlušnost žáků šestého ročníku a jmenoval jim zato za třídního učitele jednoho bývalého vojenského důstojníka, který pak udělá s nimi pořádek.

2012. jan. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdésre a következő válasz érkezett:


A film címe: Obecná škola (Általános iskola)


[link]


[link]


Aztán azt már nem garantálom, hogy a magyar nyelvű címe a cseh címnek a tükörfordítása volt-e.

2012. jan. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is valami ilyesmi címre emlékeztem, hogy Általános iskola.
2012. jan. 4. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!