Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szóltok az ilyen feminista...

Mit szóltok az ilyen feminista mesékhez, mint a Chihiro, meg a Maja a méhecske?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
A Chihiro nem feminista :) Csak mert kislány a főszereplő? Ne magyarázz bele többet, mint ami benne van. Ennyi erővel Hayao Miyazaki összes filmje feminista, hiszen majdnem mindegyikben női főszereplő van (Nauszika, A vadon hercegnője, stb), kivéve pl. a Porco Rosso-t.
2011. dec. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem látom Chihiroban a feministát, de érdekel, hogy te miért ítélted annak?
2011. dec. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A főnök is nő, és Chihiro meg dolgozik.
2011. dec. 10. 00:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Akkor ezek szerint ha egy filmben egy férfi dolgozik és férfi a főnök, akkor az meg hímsoviniszta?


Én imádom az összes Miyazaki-filmet, meg is van mind, de sosem véltem felfedezni bennük feminista momentumokat, már csak azért sem, mert a főszereplők nem nők, hanem fiatal lányok. Most akkor Miyazaki látens pedofil, aki szereti a kislányokat?


Koncentrálj inkább a környezetvédő, antiglobalista üzenetekre a filmekben, ahelyett, hogy olyasmit keresel bennük, ami nem létezik.

2011. dec. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem irtam, hogy nősoviniszták lennének, azt írtam feminista, a kettő az tök más
2011. dec. 10. 19:21
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nagyon messze túlgondotlad a dolgot. Nézd meg a A tetovált lány, na az feminista, ez nem az!

Ennyi erővel Az egy gésa emlékirataiban is nők dolgoznak és nő a főnök, mégis véletlenül sem feminista a film.

2011. dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt mégis mire válaszoltad?


Azt írtam: (...) Akkor ezek szerint ha egy filmben egy férfi dolgozik és férfi a főnök, akkor az meg hímsoviniszta? (...) Most akkor Miyazaki látens pedofil, aki szereti a kislányokat?


De mindegy, mert a Miyazaki filmekben akkor sincs nősovinizmus, se férfisovinizmus, még akkor sem, ha pl. A vadon hercegnőjében Eboshi úrnő tesz néhány csípős megjegyzést a férfiakra. A többi filmjében sem hangzanak el nősoviniszta, vagy a férfiakat nyíltan becsmérlő, lenéző megjegyzések. Már csak azért sem lehetséges ez, mert a rendező férfi, és elég furcsa lenne, ha a saját nemét szidná, vagy pocskondiázná. (Ez mondjuk bármilyen nemű embertől elég szokatlan lenne, talán a transzneműektől nem...)


Amúgy a feminista sem azt jelenti, amire te gondolsz, ill. amit a kérdéseddel sugallni akarsz.

A szó jelentése pontosan (wiki): A feminizmus politikai eszme és mozgalom, amely a nők egyenjogúságáért küzd, a nők jogaival foglalkozik. Elemzi azokat az intézményeket, folyamatokat és gyakorlatot, amelyek révén a nőket alárendelik a férfiaknak, másodszor pedig feltárja, hogy milyen módon lehet ezt az alárendeltséget megszüntetni.


Ezek alapján a Chihiro és az össze Miyazaki-film egyértelműen NEM feminista, tekintve, hogy egyikben sem jelennek meg a fent részletezett körülmények. Az, hogy női főszereplő van, inkább egy tiszteletadás a nők előtt ebben az elférfiasodott világban, pláne Japánban, ahol hagyományosan nagyon erős a férfiközpontúság.

2011. dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel kb. az összes Disney mese is feminista !

Ekkora baromságot! Az összes Miyazaki film csodálatos és nem feminista!

2012. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!