Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem mondják be a magyar...

Miért nem mondják be a magyar hangokat a filmek elején, mint a régi időkben?

Figyelt kérdés
meg hogy rendezte... fényképezte... a forgatókönyvet írta...
2011. okt. 8. 21:34
 1/4 dirtboy ***** válasza:

ma már ez nem érdekel senkit,meg már túl sokan dolgoznak egy filmen és hosszú lenne végig sorolni

bár ez csak tipp

2011. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, az előző válaszoló üzenetében is van igaz. Meg szerintem elég idegesítő, amikor pl. klassz zene megy, és valaki beledumál olyan információkat ami senkit sem érdekel. Engem egyenesen megőrjít az ilyen. Mondjuk van a Twilight (nem vagyok fanatikus, csak a zenéi miatt hozom fel + ez jutott eszembe)- engem teljesen kiakasztana, ha az elejébe beledumálnának, amikor azok a tök jó zenék mennek. Szerintem ezért is meg, most minek kérjenek még fel egy embert, h felolvassa? Ja, és általában azt, h ki rendezte, meg stb-stb, azt leírják, csak angolul, de természetesen a magyar szinkront nem.:) Meg van amikor a film/rajzfilm végén a betűknél kiírják a magyar szinkron hangokat.
2011. okt. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kb. olyan alapszíntű információkról van szó amik hiába hogy (az esetek 99%-ban) angolul vannak, még egy óvodás és megértené: directed by...music by...stb., ilyesmit felesleges lefordítani. A másik meg tényleg az hogy az elején már sokszor olyan művészi dolgok mennek a filmen amiket eléggé elrontana egy ilyen narráció. Ha az eredeti nyelvű filmet megtekintő közönség filmjébe nem kotyognak bele akkor a szinkronizált változatot minek rontsák el ilyesmivel?
2011. okt. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem azért nosztalgia fog el ezek után a "régi idők" után. Már gyerekként nagyon szerettem, hogy bemondják a színészek nevét majd a magyar hangjukat. Persze akkoriban a szinkron tényleg igényes volt, és érdemes volt megtisztelni a szinkronizáló színészeket a nevük bemondásával.
2015. jún. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!