Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért jobb feliratosan nézni...

Miért jobb feliratosan nézni a vámpírnaplókat?

Figyelt kérdés
ahogy olvastam sokan inkább feliratosan nézik. nekem valahogy jobban tetszik szinkronosan. úgy jobban bele tudom élni magam :D miért jó feliratosan ? :D
2011. okt. 4. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Azért mert az internet tele van sznobokkal, és mivel feliratosan kezdték el nézni, éjjel-nappal fikázzák a szinkront. Menjenek el inkább Amerikába, és ott nyalizzanak az eredeti nyelvel, ne itt!
2011. okt. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy örülök, hogy rajtam kívül még vannak mások is, akik még megbecsülik, hogy van magyar szinkron:)
2011. okt. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a MAI szinkron már nevetséges. Legalább is a legtöbb filmnél/sorozatnál. Ott van pl. a 300. Az magyar szinkronnal borzalmas, eredeti hangon maga a mámor. Vagy ott van még a [REC] is ami spanyolul az igazi.
2011. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még azt hozzátenném hogy én nem vagyok szinkron ellenes. Sok filmnél szeretem a magyar szinkront.


Ott van pl. az össze Bud Spencer és Terrence Hill-es film, a Ponyvaregény, a Blöff, a South Park, a Family Guy, és szinte az összes régi film.

2011. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
szerintem ennél a sorozatnál nagyon jól megcsinálták a szinkront :D szinte minden szereplőhöz illik a magyar hang :))
2011. okt. 4. 19:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki sznobságból, én speciel nyelvtanulás céljából :D

Megnézem az eredetit, utána belenézek a szinkronizáltba és ha olyan színész kölcsönzi a hangját, akit szeretek, vagy annak a fordítónak általában szellemes megoldásai vannak, akkor magyarul is megnézem ;)

2011. okt. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért jobb szinkronosan, mert úgy jobban átjön a lényeg. Magyarul sztem nem jó, túl "mű" az összhatás. Én régebben szinkronosakat néztem csak, de aztán rájöttem, hogy a legtöbb filmben/sorozatban/animében a szinkron enyhén szólva ratyi, és ezért nem is szoktam most már olyat nézni.

És nem vagyok sznob, csak nem tetszik, hogy minden második animében és sorozatban ugyan a az szinkrongang, a filmekről nem is beszélve. Megtetszik a tévéseknek egy hang, és akkor azzal szinkronizálnak le jóformán minden filmet. Naruto hangja pl. kicsiknek szóló filmekben is szerepel, ami elég idegesítő, mert kistesóm azokat nézi, és ha hallom mindig az jut eszembe, amit a legjobban szeretek. Ha több szinkronhang lenne, nekem nem lenne vele semmi bajom.

2011. okt. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első válaszoló: szerinted mégis miért fikázzák a szinkront? Biztos nem azért mert olyan jó... És alehet h. te szinkronosan kezdted el nézni a filmet és eleged van abból h. a "sznob felirat-imádók" fikázzák, nem fogják abbahagyni.
2011. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"szerinted mégis miért fikázzák a szinkront? Biztos nem azért mert olyan jó... "


Könyörgöm, ne általánosítsunk! Több stúdió szinkronizál, ezerféle filmet, rengetegen fordítják, és az se mindegy h mennyire szorít a határidő! Vannak jobb és rosszabb szinkronok, mint ahogy vannak jobb és rosszabb "alapanyagok", amit magyarítani kell.

2011. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy vannak olyan szinkronok amik jók, de a VD nem tartozik közéjük
2011. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!