Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek ha nem igaz...

Szerintetek ha nem igaz történet, akkor hogy csinálták meg?

Figyelt kérdés
A Paranormal activity-re gondolok meg azokra a jelenetekre amiket nem lehetne megcsinálni,pl. mikor a csajt végighúzza a házon keresztül a démon,vagy mikor bebújuik a takaró alá.Ilyeneket nem lehet megcsinálni,ahhoz túl rossz a felvétel képminősége,legalábbis szerintem.Bocs ha hülye kérdés,de erre kíváncsi vagyok.
2011. aug. 22. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

2011-et írunk. A lehetőségek adottak :), hisz már 1970 környékén voltak korszakot megelőző teknikák és trükkök a filmekben. :)


Szerintem ez olyasvalami, amin nem érdemes agyalni, mert csak találgatások vannak. És ne feledd, hogy amíg HD kamerákkal van felvéve , azt ma már szét effektelik olyannyira, mintha a 60-as évekbeli cuccokat használnának. :)

2011. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igaz,de nekem akkor is elég furának tűnik.Én személy szerint elhiszem hogy ez már megtörtént valamikor,de ezzel nagyon kevesen vagyunk így.Talán tényleg abba kéne hagyni a találgatásokat,egy filmről soha nem lehet tudni,hogy igaz-e vagy sem.Azért köszi a választ.=)
2011. aug. 22. 17:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted igazi felvételeket látsz? Vagy nem értem a kérdést...
2011. aug. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tök könnyen meg lehet csinálni.

Nálunk a suliban rengetegen röhögnek azon a filmen.

Persze vannak akik elhiszik,és azt tartják életük legfélelmetesebb filmjének,de,mint ahogy Te is írtad,többen vannak,akik nem hiszik el.

Az ajtócsapkodáson a legtöbbet röhögtek.

Damil,fekete cérna,stb.

Amikor bebújik a takaró alá,azt meg kb. úgy,hogy egy ventillátor van az ágynemű alatt,csak a sikoltozás miatt nem hallod a hangját. Bocsesz,elírtam,hisz ha jól emlékszem nem sikoltanak. Akkor meg külön felvették a szereplők hangját,a filmből kivágták,s a külön felvett hangot pedig bevágták.

2011. aug. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor a Gyűrűk ura és a Szuperman is igaz történet?

:)

Egyébként lehet hogy valahol, valamikor történt már ilyen, hiszen van az a mondás, hogy a valóság gyakran a legvadabb képzeletet is felülmúlja.

2011. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne hogy nem igaziak a felvételek,csak kicsit fura volt.Egyébként én nem röhögtem a filmen,de nem is találtam ijesztőnek.Egy részlet volt benne ami egy cseppet hirtelen ért:a kanapécsapódás,de éjfél körül,egy rohadt nagy csapódás bárkit váratlanul érne.Azon kívül még a szellemhívó táblás(vagy mi volt az,már nem emlékszem pontosan)rész volt egy cseppet érdekes.

Mindenesetre nem számít,nem agyalok többet rajta,előbb-utóbb kiderül az igazság,csak kitudja,hogy azt meg-e érjük.;D

2011. aug. 22. 20:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Különleges effektusok a némafilm óta léteznek, vagyis a trükkök a filmtechnikával, a mozival egyidősek. Mivel már jó 100 év fejlődés áll az iparág mögött, mára elért arra a szintre, hogy gyakorlatilag akármit meg lehet már csinálni, el lehet készíteni akár felvétellel, akár utómunkában.


Professzionális felvevő- és utómunkatechnika mellett akármi megvalósítható, korlátot csak az emberi (rendezői) fantázia szab. Ha moziban rossz minőségű felvételt látsz, az a célirányos utómunkának lehet köszönni, hiszen egy jó minőségű felvételt - akár HD, akár film, akár 4k-s digitális film - semmibe nem kerül utólag "lebutítani", létrehozva így az amatőr felvétel illúzióját.


Azonban jobb, ha tudod, hogy a filmekben látott "amatőrfilmeket" is (pl. telefonnal, kiskamerával készülteket) is profi stáb készíti, többnyire az ún. 2nd unit.

2011. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez valami tökéletes válasz volt! Részemről megy a zöld :)
2011. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!