Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Avatar című filmben a...

Az Avatar című filmben a dzsungeles jelenetek teljesen, minden porcikájuk rajzolt?

Figyelt kérdés
Azt természetesen tudom, hogy a lebegő sziklák, meg a gigantikus fák, 2000 méter mély szakadékok nem igaziak, de, hogy ezek mind megvannak rajzolva, vagy csak összevágva, vagy félig-meddig?
2011. júl. 20. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Alighanem valódi és CGI-jelenetek keverékéről van szó, hiszen még egy akkora mamutfilm esetében is, mint az Avatar, idő és/vagy pénztakarékosságból nyugodtan lehet használni valós képelemeket, amik nincsenek annyira az előtérben, azokat nem kell digitálisan elkészíteni.


A nyilvánvalóan idegen növények természetesen CGI-ok, de persze az is könnyen lehet, hogy az egész képben nincs valódi felvétel, de ezt én nem nagyon hiszem, mivel még a legvadabb CGI-os filmekben is bőven akadnak valódi díszletek, kellékek (pl. Star Wars).


De ha biztosra akarsz menni, nézzed meg a werkeket :)

2011. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ami biztos, hogy az említett lebegő hegyeket a Huang-shan hegy ihlette, gondolom készítettek róla pár képet, illetve biztosan van még ehhez hasonló jelenet a filmben(mármint ahol valódi helyszín ihlette Cameron-t).


A Star Wars-ban nem volt sok CGI(csak az újakban)... :)

2011. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát a régi Star Wars-ban olyan értelemben valóban nem volt CGI, hogy akkoriban még nem így hívták ezeket. De azért pl. a lézerlövéseket, a fénykardokat már komputerrel rajzolták, sőt, a Csillagok háborújának végefelé, az eligazításon látható a Halálcsillag terve egy holografikus kivetítőn, az is full motion CGI, persze még elég kezdetleges :)
2011. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát nekem ez a CGI teljesen kínai, le tudná írni valaki, hogy mi az? Úgy tudom a Star wars elején az űrhajós jelenetek egyszerű makettek mozgatásából álltak, és az utóbbi néhány részben alkalmazták a számítógépes technikát.
2011. júl. 23. 00:22
 5/5 anonim ***** válasza:

A CGI egy mozaikszó: Computer Generated Image

Magyarul számítógéppel generált kép, speciális effektus.

2011. júl. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!