Gondolom Thriller végződhet happy enddel?
A meghatározása szerint nem nagyon.
A célja csupán a félelem, nem akar katarzist kiváltani vagy ilyeneket, a szereplők előtt nem tűnik fel a lehetőség a megoldásra. Pont most kellett megtanulnom az érettségire xD
De persze ettől még előfordulhat filmben.
Mármint hogy egy thriller műfajú film?
Mert még szép, hogy igen.
Sőt, a legtöbb happy enddel is végződik!
Egy előző válaszból:
"A célja csupán a félelem, nem akar katarzist kiváltani vagy ilyeneket, a szereplők előtt nem tűnik fel a lehetőség a megoldásra. Pont most kellett megtanulnom az érettségire"
Nem tudom, ez a thriller-körülírás honnan való, de nagyon nem állja meg a helyét. A műfajok közül a horror célozza meg a félelem felkeltését, a thriller a feszültség kiváltására hajt. És ezt nem utolsó sorban éppen azzal érik el a thrillerek, hogy a szereplők igenis megoldható problémákba bonyolódnak, csak ehhez mondjuk várakozáson, erejükön felül kell teljesíteniük. Pl. egy ártatlanul megvádolt embernek tisztáznia kell magát, árkon-bokron keresztül kell menekülnie, harcolnia kell az életére törőkkel... és ezek az erőfeszítések a thrillerek döntő többségében kifizetődnek.
Általában az jelent kivételt ez alól, ha a bűnöző a főszereplő, ergo az ő győzelme vagy megmenekülése nem igazi happy end (pl. A bárányok hallgatnak, Hannibal), vagy ha a főhős gyógyíthatatlan elmebeteg, és akkor legfeljebb ártalmatlanítják, de az sem igazi happy end (pl. Egyedülálló nő megosztaná, Nővérek stb.).
Na és most itt abbahagyom :)
Én odaírtam, hogy lehet a filmeknél nem így működik a dolog, gondolhatod hogy érettséigre nem filmekből tanultam hanem irodalomból. Onnan került a filmekbe a horror meg a thriller, lehet hogy a filmvásznon kissé máshogy áll a dolog, ennyi. Tudomásom szerint meg a horror és a thriller között az a különbség, hogy az egyik a félelemkeltés fizikai részét célozza meg (kegyetlen sorozatgyilkosok, szörnyek, vér stb), míg a másik a pszichológiai részét, tehát elképzelhető, hogy semmi "csúnya" nincs is benne, mégis feszültséget kelt.
" A főhősöknek egyedül kell szembenézni a borzalmakkal és gyakran csak esélytelen áldozatok lesznek belőlük. A történet végét általában nem zárja megnyugtató lezárás, győzelem vagy happy end. Az olvasóban megmarad a történet által keltett feszültség. Mivel a történet szereplői sem igazi hősök, ezért bukásuk sem jár együtt tragédiával vagy katarzissal, bár maga a téma lehet tragikus." Nem én találtam ki. Bár ismétlem, lehet hogy az irodalmi műfaj vászonra átkerült formája annyira megváltozott, de amit én látok belőle abból ez nem nagyon mutatkozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!