Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért mondják azt sokan hogy...

Miért mondják azt sokan hogy "mindenképpen látni kell a Keresztapát"?

Figyelt kérdés
Én megnéztem és (tudom hogy ezzel magam ellen fordítom az egész világot de akkor is kimondom) mint film elismerem a színészi játékot is és a remek zenét is de be kell vallanom hogy nem tetszett. Tudom jól hogy a filmben az erőszak csak a felszínesség. Tisztában vagyok vele hogy generációk nőttek fel rajta hogy sokaknak ez a kedvenc filmje és hogy szinte mindenki látta (ahogyan én is) De nem tetszett. Először is abszolút erőszak ellenes vagyok (gyűlölöm az erőszakot) és ki nem állhatom a brutális filmeket DE megnéztem mert a társadalom elvárta megkövetelte. Nos azt mondják hogy ettől a filmtől mindenki "több lesz". Szeretném ezt veletek megbeszélni! Először is leszögezem hogy minden tiszteletem a filmé és a rajongói iránt! Senkit sem kívánok megbántani! Ugyebár a film arról szól hogy bemutatja nekünk az akkori idők New York át ahol akkoriban szesztilalom volt és pokoli állapotok uralkodtak zűrzavar volt és káosz! A film ezt sikeresen bemutatja és érzékelteti! A film célja hogy megmutassa a maffia embereinek is van lelke és érzései még ha egy törvénytelen kóceráj az egész szervezet. Lehet látni az összetartást és a testvériességet de ugyanakkor azt is hogy vannak akik csak a pénzre hajtanak. A film ezt is sikeresen bemutatja. Továbbá ők nem egyszerű gyilkosok hanem jóval többek annál mert tetteiknek nyomós oka van és nem mindig csak a pénz Látni miképpen veri az asszonyt az idióta agybeteg szadista férje és hogy miképpen verne ürülékké egy embert aki bántotta az egyik tag családtagját az ilyesmi akkoriban gyakori volt. A film ezt is sikeresen bemutatja. Továbbá a korrupt zsaruk és mocskos prostik szintén jól lettek ábrázolva akik ellepték a várost. A film tökéletesen bemutatja a karakterek érzéseit és lelki világukat. Egy dolgot viszont nem értek (És tudom hogy most nagyon sok embert meg fogok sérteni) Miért mondják azt hogy ez egy kihagyhatatlan film? Én nem szeretem sem a maffiát sem a bűnözőket és nem szeretem a vérontast. Úgy érzem hogy az lett volna a legjobb ha meg sem nézem a filmet Számomra túl brutális volt és kegyetlen (tudom hogy ez ment akkoriban) nem értem miért kell ráerőltetni egy ilyen véres filmet minden egyes emberre. Szerintem enélkül is lehet valaki sokoldalú és nyitott a világra és nem feltétlenül kell végignéznie miként lövik halomra a don fiát a sorompónál és hogy miképpen borzad el a rendező a letépett lófej miatt. Lehet hogy "műveletlen" lennék akkor ha nem láttam volna de szerintem a műveltség nem feltétlenül olyan dolgokon alapul hogy látta e miképpen szúrják le Lucát a kocsmában. Nekem bőven elég volt egyszer megnézni többször nem is szeretném még látni sem. Lehet művelődni könyvekből és ismeretterjesztő filmekből inkább azokkal kéne foglalkozni szerintem. Én így gondolom. És tudom jól hogy most meg fogom kapni a rám zúduló kő tömleget. De akkor is így érzem és szerettem volna elmondani a véleményem.
2011. júl. 4. 00:45
 1/10 anonim válasza:
legalább mostmár elmondhatod hogy megnézted és nem tetszett, ennyi. megérte, érted h miért szeretik érted azt is h neked miért nem tetszik. örülj neki.
2011. júl. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Nézz inkább Szilajt vagy Hannah Montanat. Az élet sokkal kegyetlenebb. A legnagyobb filmekben van legalább egy minimális brutalitás persze vannak akiknek az éppen kijövő "Tvájlájt" az etalon.
2011. júl. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenki véleménye szubjektív. Valakinek tetszik, valakinek nem... Az, hogy kihagyhatatlan, arra mondják, hogy a filmipar egyik kimagasló műve, mint az "örökzöld" slágerek. Magyarul időtálló, és a többségnek tetszett. Ennyi.
2011. júl. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan vannak még így ezzel! Én sem szeretem, amikor közelebb akarják hozzánk hozni ezt a fajta életszemléletet/életvitelt, már-már elfogadtatni. Objektíven kell nézni ezt a filmet, mert azért az tényleg eléggé beteges, ha valakinek bejönnek a maffia cselekedetei:D Ha csak azt nézzük, hogy hogyan mutatja meg az akkori helyzetet, akkor tényleg zseniális film.:)
2011. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Én nem szeretem sem a maffiát sem a bűnözőket és nem szeretem a vérontast."


Akkor minek nézted meg?????

Csak azért, mert a haverjaid azt mondták? És ha azt mondják, ugorj a kútba, beleugrasz?


Értelmes embernek tűnsz, elég jól leírtad a filmet, látszik, hogy nem csak úgy félszemmel nézted.

Láttad, nem tetszett, ennyi. Nem történt semmi, nem lettél ezáltal több, de kevesebb sem. Most már elmondhatod, hogy láttad, és így a jövőben hozzá fogsz tudni szólni a témához.

Ez jó dolog.


Ha nem tetszett, az nem azért van, mert hülye lennél, vagy ilyesmi. Egyszerűen neked más az ízlésed, más tetszik, másban látod a számodra fontos értékeket, nem ebben. Van ilyen, nem vagyunk egyformák.


Ami azt illeti, nekem sem tartozik a kedvenceim közé a Keresztapa, de mindenképp elismerem az érdemeit, és a filmtörténeti jelentőségét.

2011. júl. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm szépen mindenki válaszát!


"02:06"


Kedves Kommentelő!


Szándékosan leírtam hogy tiszteletben tartom mind a filmet, mind a rajongóit, s elismerem filmtörténeti jelentőségét. Ennek ellenére eléggé ellenséges és kötekedő hangnemet ütöttél meg felém... Lehetőleg a rafzfilmet és a komoly drámát ne említsük egy lapon Kedves Kommentelő, mert nagyon nem ugyanaz a kategória... Ne haragudj, de ezzel a kommentel csak magad értékeled ki.


"23:41"


Hogy miért néztem meg? Ennek nagyon sok oka van:


1. Szerettem volna tisztában lenni azzal hogy mégis milyen lehet az a film, amit ennyire bálványoz az emberiség. Abban biztos voltam, hogy nem méltatlan került a film a legnagyobbak helyére.


2. A színészi játékra voltam kíváncsi és a zenére, tehát hogy milyen a körítése. (Ami pazar volt)


3. A társadalom nyomására, mert sokáig zaklattak vele hogy nézzem meg, "kihagyhatatlan" stb. (Nem kellett volna ilyen okból eggyáltalán nekikezdeni se...)


Hogy mi a tanúlság számomra a film után? Nagyon-nagyon sok minden.


Az első, hogy szembesűlnöm kellett ismét egy olyan ténnyel, amit már régóta tudtam: az emberek jó részének 3 dolog kell egy "jó" filmhez: vér, szex, mocsok. E három motívum tagadhatatlanúl jelen van ebben a filmben is (a szex annyira azért nem), s szerintem igen nagy szerepet játszottak abban hogy a film népszerű legyen. Sokaknak elég annyi hogy egy igen sablonos sztorit kapjunk, amiben van sok vér, egy dögös csaj akivel végül lefekszik a főszereplő és happy end meg popcorn, egy sablonos, hazug maszlag... (A Keresztapa abszolút nem ilyen ezt elismerem) Sajnos az emberi történelemben mindig is nagy szerepett játszott a gyilkolás és vér imádata, gondoljunk csak példáúl az ókori Colosseumra... Én utálom az erőszakot és vért. Ez a maffiozós vérontás nem az én stílusom abszolút.


Tanúlság számomra az, hogy most már tudom, mi a teendő ha hasonló kaliberű filmet ajánlanak: azt kell mondani, hogy "köszönöm szépen, de nem az én értékrenbe tartozik, javasoljál olyat ahol nem mészárolnak". Megtudtam a korlátaim és azt hogy mi jön be nekem, ami szerintem igen jó dolog! Valamint, ami szintén egy pazar dolog, hogy hozzátudok szólni a filmhez, hiszen most is éppen azt teszem! Nem vagyok kíváncsi a "Sebhelyesarcú", a "Tégla", "Ponyvaregény", a "Keresztapa 2-3" című filmekre, mert tudom hogy ezeknek is alappillére az, amit nem bírok elviselni. (A vér és erőszak, hiába van tartalmuk és nem sablonosak) A sarkamra fogok állni legközelebb és egy határozott elutasító választ fogok adni.


Szerintem rengeteg tartalmas, hasznos film létezik a világon, amiben egy csepp vér sem hullik, s kevés az erőszak. (Vagy ha igen, az elenyésző, és nem szerves része a filmnek) Ezek is lehetnek drámaiak és nem csak az hogy felrobbantják a maffiozó feleségét a házasság után. Gondolok itt példáúl a "Forest Gump" című filmre, ami szintén a legnagyobbak között van, méltán. (Az még tetszett is, mert magam is eléggé ki vagyok rekesztve a társadalomból igen egyéni világnézetem miatt, akárcsak Forest akit sokszor gúnyoltak ki a gonosz emberek a történetben) Persze ott is van erőszak (pl háborús mező) de ez messze nem az "utcán szétverlek te szemét" kategória.

2011. júl. 21. 13:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Fogadni mernék, hogy te tetted fel ezt a kérdést is :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__..

2011. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszönjük, Emese; ez nagyszerű okoskodás volt. Helyesírás no komment.
2011. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Túldimenzionálod ezt a témát. Ezek csak filmek. Olyan, mintha haragudnál rájuk, ez pedig eléggé nevetséges...
2011. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez "kultfilm", "alapmű", de engem abszolút nem érdekel. A téma messze áll tőlem, hidegen hagy, nem nézem meg akkor sem, ha ez lassan "alapműveltségnek" számít. Ugyanígy vagyok a Star Wars-szal, amit elkezdtem nézni, de majd' eret vágtam magamon.
2011. júl. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!