Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szeretnék Animációs filmet/sor...

Szeretnék Animációs filmet/sorozatot késziteni már meg van hozzá szerintem minden ami kb kellhet. De a szövegkönyv írás nem megy. Hogy kell szövegkönyvet írni?

Figyelt kérdés
Te hát mint feljebb emlitetem sztm minden meg van hozzá programok és kreativitásom is van és nagyon szeretném meg csinálni.Csak nem tudom hogy kezdjek bele mint egy fogalmazást ugy kezdjem el a szövegkönyv írását vagy egész más szempontok szerint kell.Az alap dolgokra lennék kíváncsi miket kell figyelembe venni.
2011. jún. 1. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is akartam csinálni, de pont az animálásnál buktam el, mert nekem egyszerűen az nem megy.

Szerintem neked a legjobban az menne, ha egyszerűen dobnád a klasszikus szövegkönyvet (magadnak csinálod), és megcsinálnád képregény formában. Egyszerű, amatőr rajz, pálcikaemberekkel, tollal, papírra vetve. De mégis sokat segíthet. És aztán ezt animálod meg, normálisan, igényesen. Szerintem így a legegyszerűbb. Főleg, ha olyan a beállítottságod, hogy jobban szereted a rajzfilmkészítést, mint a regényírást, akkor különösen sokat segíthet egy amatőr-képregény formába leírt szövegkönyv. Szerintem mindenképpen próbáld meg.

2011. jún. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon kösz!jó tipet atál
2011. jún. 2. 07:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz, az az irodalmi forgatókönyv. Ennek két oszlopa van, a bal oldali a jelenet leírása, a jobb oldal, meg a dialóg (ha van).


Amit az előző kolléga írt, azt storyboard-nak hívják, azaz képes forgatókönyvnek, ami alapvetően ugyanaz, mint az irodalmi, csak illusztrált. Ha technikai jellegű megjegyzések, instrukciók is fel vannak tüntetve, akkor azt technikai forgatókönyvnek hívják.


Biankó lapokat le lehet tölteni a netről.


Hozzákezdeni meg úgy tudsz, hogy leírod a történetet, akár novellaként, leírásokkal, párbeszédekkel, majd ezt alakítod át jelenetekké és snittekké.

2011. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
neked is kösz a választ.
2011. jún. 3. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!