Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Orwel Világa amit,1984-könyvéb...

Orwel Világa amit,1984-könyvében leirt, illetve amit megfilmesitettek, be fog következni?

Figyelt kérdés

Szerintem félek, hogy igen, söt már valamilyen szinten be is teljesedet. A térfigyelö kamerákra gondolok. Szerintem nemcsak bünmegelözési célbol vannak, hanem, hogy megtudják figyelni az embereket.

Ti hogy gondoljátok, azért tettem fel a kérdést! Köszönöm elöre is a válaszotokat.


2009. márc. 16. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az agymosó telekép is stimmel:D
2009. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fanatizálás, kötelező gyűlölködés valamilyen szinten mindig volt, legfeljebb más formában és más díszletekkel.
2009. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves elsö válaszado a tévére gondoltál? :-D

Igy van sajnos, 2.válszado.

Köszönöm a válaszotokat.

2009. márc. 17. 09:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Sokszor olvastam már a könyvet is, meg a filmet is láttam. azt kell mondjam, a gondolattól is görcsbe rándul a gyomrom, de nem kizárt, hogy az utópiában ábrázolt rémálom valósággá válik...
2009. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érdekes a dolog, amíg csak kívülről figyeljük.
2009. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Skac!

Az 1984-et Orwell 1948/49ben írta...és utána pár évre rá be is következett!Nézd csak a Szovjet rendszert!Mindent tudtak rólad, még ha te ezt nem gondoltad volna!Ezt Orwell irtó jól ábrázolja!Ezek már bekövetkeztek!Pont azért zseniális, mert ő ezt látta előre!

2009. okt. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

már most tudnak rólad mindent.


ha fentvagy az iwiwen vagy a facebookon, akkor önként megadtad a személyes adataid.


ha van gmail címed, akkor beleegyezel, hogy a google "keresésoptimalizálási és direktmarketing" okokból elolvassa a leveled


ha regisztrálva vagy a youtubeon, akkor minden videó amit megnézel regisztrálva lesz, emiatt kapsz ajánlott videókat, de így fel tudják térképezni hogy mi is az érdeklődési köröd. jah és az emberek a google accountjukkal lépnek be a youtubeba


ha okostelefonod van, akkor semmiből sem tart írni rá olyan programot, ami bármikor elküldi mobilhálón át a pontos tartózkodási helyed vagy akár bekapcsolni a mikorfonját és live broadcast...


ha van otthon tv-d és bekapcsolod csak agymosó műsorokat látsz sajnos, még az igényesnek mondott csatornákon, lásd national geographic.


még sok sok példa van rá, amivel megfigyelnek, de megvan a lehetőséged, hogy kizárd őket az életedből, csak kérdés, hogy megéri-e...

2010. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!