Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A rekviem egy álomért című...

A rekviem egy álomért című filmnek mi a vége?

Figyelt kérdés
Megnéztem,de a végét csak épphogy láttam,és sajnos nem értettem meg egészen!
2011. máj. 16. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Majd nézd meg még egyszer akkor. Nem egy eszernézős film, az biztos.

De azért nagy vonalakban leírom. Aki nem kíváncsi rá, az ne olvasson tovább.



Harry anyja sokkterápiát kap, Harry elveszti az egyik karját, mert elfertőződik a vénája, Marion k*va lesz...

2011. máj. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Azt hittem ennél bonyolultabb a vége. Már csak a címéből kiindulva...Rekviem - azt hittem meghal a végén az Anyja,mivel az álma a tv show-ba való bekerülés,és végül ez "idézi" elő a halálát! :)
2011. máj. 16. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy végül meghal (nem mostanában láttam én sem), de a lényeg az volt, hogy beleőrül a vágyakozásba, hogy tv-ben szerepeljen. Ugye azért kér a dokitól fogyasztószereket, aztán rászokik, meg hallucinálni kezd. És az után kerül a pszichiátriára, ahol elektrosokkal kezelik, és mutatják, hogy egyre rosszabbul van, a végén már nem képes magát ellátni.
2011. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igenigen,így volt. De akkor a cím az,ami nem passzolna! :) Azért köszönöm szépen a válaszod :)
2011. máj. 16. 17:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Szívesen. Hogy érted azt, hogy nem passzol a cím?
2011. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát...a rekviem az a gyászmise...vagyis a temetés utáni szertartás a halott tiszteletére rendezve. Azért is lepődök meg,hogy az anyja akkor nem halt meg... :D Az álmaiba beleőrült simán,de nem halt bele. Így nem értem a rekviemet a címben?! :D
2011. máj. 16. 18:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa, értem már, hogy hogy érted! :)

Szerintem a címet itt nem szó szerint kell érteni, hanem átvitt értelemben. A flim ugye azzal kezdődik, meg végig téma is marad, hogy a szereplőknek nagy terveik vannak, álmaik, amiket meg akarnak valósítani, az jelenti nekik a boldogságot. De közben mindegyiküknek kisiklik az életük, amit tesznek, azt végül is még mindig az álmaikért teszik, de a megvalósítástól folyton csak egyre távolabb kerülnek, és a végén már nem is tudnak visszamászni a normális életükbe. Mindegyiküknek megvan a saját tragédiája, és amikor ezt bemutatják, az tekinthető gyászolásnak.

Nem vagyok nagy műelemző, így valószínűleg elég zavarosan írtam, de hátha jön egy filmes ember is. :)

2011. máj. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz. Ez meg sem fordult a fejemben ! :D Köszönöm,hogy segítettél végülis megfejteni a "rejtélyt" :)
2011. máj. 16. 18:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!