Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a különbség a 3D és az...

Mi a különbség a 3D és az IMAX 3D filmek között?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sima 3d ami a legtöbb moziban megvan, a saját vaszonukra vetítik ki a 3d filmet, már úgy tudom öt is átlátszó a 3d szemüveg. IMaxről azt kell tudni, hogy az országban egy ilyen mozi van, sokkal nagyobb a vászon(asszem 25m magas), ritkábban vannak a sorok, hogy jobban láss és maga az igaz film is 4szer akkora mint a rendes film, most ha nem haragszol nem írom le az összes egyedi megoldasukat, neten talasz róla bővebb infót. A lényeg hogy sokkal jobb a mozielmeny, szerintem megéri az árát (már voltam).
2011. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem is vártam el, hogy regényt írjon róla itt bárki is, csak a lényeget, és ennyi pont elég. Most már értem. =)
2011. máj. 15. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy a regény ellenére nem jót írt az első válaszoló, ill. a leírása nem ad rendes választ.


A 3D azt jelenti, hogy sima 35mm-es mozikópiáról van szó, amit 3D-ben vetítenek.


Az IMAX 3D ezzel szemben 3D-s IMAX, amihez tudni kell, mi is az IMAX. Az IMAX lényege, hogy nem 35, hanem 70 mm-es filmkópiát vetítenek ki a hagyományosnál nagyobb méretű, és eltérő képarányú vászonra, ennélfogva lényegesen jobb a vetített kép minősége. Ha ezt 3D-ben látod, akkor lesz 3D-s IMAX.

2011. máj. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem voltam eléggé érthető, de igyekeztem felhívni a figyelmet, hogy nagyobb a vászon, valamint a filmkockák is - négyszer-.
2011. máj. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!