Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a külömbség az animáció és...

Mi a külömbség az animáció és a mese között? :D

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Mese pl a régi Micimackó, Tarzan stb animáció pedig pl a Hihetetlen család, Gru stb. Az animációnál számítógéppel van megprogramozva minden karakter. Nem tudom jobban elmondani, a pl. alapján remélem érted.
2011. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Amíg nem tudod leírni a "különbség"-szót helyesen, addig szerintem nem kéne ilyesmivel fárasztani magadat, sem minket.


Az animáció egy filmtechnika elnevezése, a mese pedig egy irodalmi műfaj.

Mese lehet animációsfilm, de lehet rendes élőszereplős film is, ill. az animációs filmek nem feltétlenül mesék.

2011. máj. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó viszont abban téved, hogy az animációsfilmek számítógéppel készülnek. Igen, van komputeranimáció is, de az első animációsfilmek már több mint 100 évvel ezelőtt készültek.

Az animációsfilm nem egyenlő a rajzfilmmel.

2011. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azt írtam.
2011. máj. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem azt írtad. Idézem: "Mese pl a régi Micimackó, Tarzan stb animáció pedig pl a Hihetetlen család, Gru stb. Az animációnál számítógéppel van megprogramozva minden karakter."


Azért hibás, amit írtál, mert a Micimackó, a Tarzan IS animáció, nem csak a Hihetetlen család, a Gru, stb.


Az is tévedés, miszerint animációnál "számítógéppel van megprogramozva minden karakter". Ez így csak félig igaz, hiszen egyrészt a komputeranimáció is ugyanolyan animáció, mint a nem komputeres, másrészt a szereplőkön kívül minden más is számítógéppel készül, a háttér, a fizikai szimulációk, MINDEN.


Nem vagy hülye, amiért nem ismered az animáció jelentését, de azért nem lett volna rossz, ha tudod, mit írsz le, vagy utánanézel előbb.


Animációsfilm lehet rajzolt (pl. a régi Micimackó), báb (pl. Mekk mester), gyurma (pl. Wallace és Gromit), stb. Ami azt illeti, a stop motion-trükk is animációnak számít, hiszen ott is képről képre mozgatják a szereplőket, hátteret, stb.

2011. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, és abban is tévedtél, hogy összekeverted a mese és az animáció fogalmát, amiket már korábban tisztáztam, de most akkor megint ideírom:


A mese egy IRODALMI MŰFAJ

Az animáció egy FILMTECHNIKA.


Ne keverjük a krumplit a kiskanállal...

2011. máj. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na mi van? A kérdés betett látom egy jó pár embernek! :D
2011. máj. 17. 16:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Az animáció kb. 1 vagy 2 órás
2019. dec. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!