Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan, honnan lehet teljes...

Hogyan, honnan lehet teljes képernyős filmet letölteni és hogy ismerem fel a szélesvásznú változatot a teljes képernyőstől még letöltés előtt?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a tv-ben még a szélesvásznú film is teljes képernyős, én meg bármit letöltök az csak keskeny sávban jelenik meg a képernyő közepén?
2011. márc. 16. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te a képarányokra gondolsz szerintem, ami lehet pl. 4:3, vagy 16:9.

4:3-as képernyőn nézve a szélesvásznú kép minden esetben a kép közepén fog elhelyezkedni, alul-felül fekete csíkokkal. 16:9-es képernyőn nézve az 1:1,85-ös képarány teljesen kitölti a képmezőt, viszont az 1:2,35-ös nem, ott is lesz alul-felül fekete csík.


A képet előre felismerni nem lehet, hacsak nincsen egy sample (minta) a filmből, vagy nem utal a file neve a film képarányára.


Évtizedek óta nincsenek már 4:3-as képarányú mozifilmek, így ne is keress olyanokat, amik ilyenek lennének. Még a letterboxos 4:3 is feketecsíkos alul-felül...

Tévében úgy láthatsz "teljes képernyős" szélesvásznú filmet, hogy az egy tévéverzió, amit kifejezetten a televíziók számára konvertáltak át, vagyis belenagyítottak a filmbe, "levágva" a fekete csíkokat. Én személy szerint gyűlölöm az ilyet, mert elveszik a hasznos kép minimum 1/3-a, megerőszakolják a rendező és az operatőr eredeti koncepcióját a "kényelem" nevében.


A megoldás az is lehet, hogy veszel egy 16:9-es képarányú tévét, amik már igen olcsóak manapság, és elfelejted a 4:3-at, mint a múlt egyik videó- és filmtechnikai örökségét.

2011. márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hopp, az egyik "szerintem" nem kell :):):) bocsi
2011. márc. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! akkor ha jól értem a szélesvásznú a 4:3-megjelölésű, és az szűnik meg?

Egyik dvd-men 16:9-van szerepel rajta hogy Szélesvásznú". Én ezekben belegabalyodtam már.

2011. márc. 17. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem jól értetted :)


A 4:3-as képarány a jelenlegi legelterjedtebb, alakja egy szabályos négyzetre emlékeztet, a televíziózásban, videótechnikában évtizedekig használt formátum, sőt, a mozitechnikában is évtizedekig volt használatos.


A szélesvásznú képarány, azaz a 16:9 ezzel szemben egy fektetett téglalapra hasonlít. Ez váltotta fel a 4:3-at, amikor Amerikában megjelent és elterjedt a tévé, hogy visszacsalogassák a nézőket a mozikba, akik a tévé miatt kissé elpártoltak attól. Filmes szempontból szebben, jobban lehet komponálni egy szélesvásznú képet, több minden fér bele egy ilyen jellegű képkivágásba.


Mint az aránypár számai is mutatják, a 4:3-nál a magasság-szélesség közel ugyanolyan, míg a 16:9 esetében a szélesség több, mint másfélszerese a magasságnak. Oldalarányok :):):)


A 4:3-as képarány nem szűnik meg, viszont az nem kompatibilis a HD-szabvánnyal, ami már eleve szélesvásznú képaránnyal operál. A digitális átállás miatt azonban fokozatosan háttérbe szorul, mivel a digitális televíziózás a HD-n alapul. Idővel talán megszűnik, mivel senki nem fogja használni. A szélesvászon amúgy jóval természetesebb hatást kelt, mivel az emberi látás is széles látómezejű.

2011. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csináltam egy táblázatot neked, amivel jobban érthető lesz a dolog: [link]
2011. márc. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mutatok példát arra is, amikor szélesvásznú filmet 4:3-ban sugároznak, pl. tévében:


[link]


[link]


Ez meg arra példa, amikor egy szélesvásznú filmet "széthúznak", hogy a kép illeszkedjen a 4:3-as képarányhoz. A magyar tévének konkrétan voltak ilyen filmjei, amiket simán adásba küldtek, cseppet sem zavartatva magukat, hogy torz és élvezhetetlen a kép. Ehhez képest inkább a fekete csíkok...


[link]

2011. márc. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, az előző hozzászólásom első linkje nem jó; ez a helyes: [link]
2011. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!