Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is haldokló műfaj...

Szerintetek is haldokló műfaj a paródia?

Figyelt kérdés
Én úgy hiányolom A tanúhoz,s Brazilhoz vagy a Monty Python-okhoz hasonló filmeket. Utóbbi időkből csak a Hot Fuzz, ami igazán bejött. (Sikerült az összes akció klisét kiparodizálni :)).
2011. márc. 10. 22:25
 1/6 Thurston ***** válasza:

Banyek, a Brazil dezsír.


Amúgy kevés a jó, az a helyzet. Viszont tavalyi a Scott Pilgrim, ami messze a legjobb és legkidolgozottabb paródia, amit valaha láttam. Nem arcbamászó módon parodizál, csak egy rakás rejtett utalással, amit abszolút nem fogsz viccesnek találni, ha nem vagy nagyon mélyen benne a videojátékos-indie-hipszter-nojrokk szubkultúrában. (Egyébként a Hot Fuzz rendezője áll a dolog mögött.)


De amúgy ja, ezen kívül... Csupa erőltetés.

2011. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Láttam Scott Pilgrim-et és le is írtad az okot, amiért nem tudtam igazán szeretni.


Amúgy meg egy másik topic-ba engem is legyökereztél a kérdezővel együtt, pedig én csak a kérdésre válaszoltam:)

2011. márc. 10. 22:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Az említett filmek egyike sem paródia. A Tanú szatíra, a Vaskabátok komédia, a Scott Pilgrim mágikus-realista komédia, stb.


A paródia definíciója: valamely jól ismert mű, műfaj vagy stílus gunyoros, komikus hatású utánzása; célja a komikus hatás kiváltása, a nevettetés. Szerzője valamely mű formai jegyeit utánozza, annak tartalmától elválasztva. A stílust megfosztja funkciójától, rámutat jellegzetességeire, így kelt nevetést.


Paródiák: Nagy durranás, Csupasz pisztoly, Top secret, Airplane, Űrgolyhók, stb. Ezek mind egy-egy műfajt, vagy konkrét filmek jeleneteit, jellegzetességeit karikírozzák, parodizálják.


Ne keverjük a szezont a fazonnal :)

2011. márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Thurston ***** válasza:
Az a gond, hogy ez a definíció tökéletesen lefedi a Vaskabátokat és a Scott Pilgrimet is.
2011. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a paródia definíciója illik egy filmre, még nem lesz paródia :)


Elismerem, vannak parodisztikus elemek a Vaskabátokban és a Scott Pilgrimben is, mégsem tartom őket paródiának, sokkal inkább valamilyen szatirikus komédiának, ami néhol kifiguráz bizonyos filmeket, amik túlontúl komolyan veszik önmagukat, viszont fontos, hogy nem az egész film ilyen. Ha már paródia, meg az említett filmek, akkor sokkal inkább a Shaun of the dead, ami szintén az előző két film rendezőjének agymenése. Na, abban pl. sokkal hangsúlyosabban dolgozzák fel, gúnyolják ki a zombifilmeket.

2011. márc. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit, hogy szerintem igen, haldokló műfaj a paródia, mivel ma már egyáltalán nem készülnek olyan színvonalas paródiák, mint régen. Persze vannak próbálkozások, de azok megmaradnak a fingós, böfögős "humor" szintjén, ami a humor legalja szerintem, de semmiképp nem egy színvonalas valami.

A ZAZ-filmek, na, azok nagyon jó kis paródiák voltak, de ma már nincsenek olyanok.

2011. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!