Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Érthető egyszerű nyelvezetű...

Érthető egyszerű nyelvezetű angol filmek?

Figyelt kérdés

Nyelvtanuláshoz.

Amikben nincs sok szleng, és normálisan artikulálnak és relatív lassan beszélnek.


2010. dec. 6. 01:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Angol Shakespeare film előadások.(Sok hűhó semmiért,A windsori víg nők,Minden jó, ha vége jó stb)

Monty Python filmek( Az élet értelme,Sárgaszakáll,Brian élete,Gyalog galopp stb)

Rome angol sorozat...(ez nagyon jó ,és tisztán érthető angol beszéd)

vagy nézheted a BBC híradót is,hiszen egész nap ismétlik a híreket,és érthetően beszélnek..

2010. dec. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 prau válasza:
0%
Én inkább amcsi sorozatokat ajánlanék, felirattal mondhatni szórakozva tanulsz. Semmiképp sem érdemes szerintem a fent felsorolt angol filmeken tanulni, hiszen a jelenkori angolt akarod beszélni nem a több száz éveset. Nem mellékesen a brit angolban sok olyan szót találni amit csak ők használnak, és pl. egy amerikai nem is ismeri. (pl. a "brat"="p1csa" bizonyos női egyedekre vonatkozó szép brit szó :)
2010. dec. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Másodiknak..

A Rome sorozatban,és a Monthy Python filmeben még véletlenül sem beszélnek régiesen..

Én Angliában jártam nyelvtanfolyamra..Az angol tanárom is azt mondta,hogy ha angolul akarsz tudni,akkor ANGOL filmeket nézzél..Az amerikai angol egy kicsit más..Sokszor az angol nem ért pár szót amit egy amcsi mond..Ha amerikai angolt akar tanulni a kérdező akkor persze amerikai filmeket nézzen..hiszen ott sok a szleng szó..

2010. dec. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
JA! és a BBC sem száz éves angol beszéd megy..
2010. dec. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Eredetileg én is angol (GB) filmekre gondoltam, mert az USA angol kevésbé érthető (motyogósabb, kevésbé artikulált) és jobban egybefolynak a szavak.


A BBC az még túl gyors nekem.


A filmek azért jobbak,mert megnézem magyar felirattal és utána angol felirattal így könnyebb értelmezni az angol szöveget. És bármikor leállíthatom amíg felfogom a lényeget.

2010. dec. 6. 13:50
 6/7 anonim ***** válasza:
ocean's 11-12-13 :D
2010. dec. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 prau válasza:
Hát, nekem sepeciel van egy manchesteri ismerősöm, hát a srácot alig érteni. Ahhoz képest egy new yorker sokkal érthetőbb. Saját vélemény.
2010. dec. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!