Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik lehet ez a film?...

Melyik lehet ez a film? (Világvége, apokalipszis)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régebben láttam egy filmet. Megpróbálom értelmesen leírni azt, ami rémlik belőle, hátha valaki tud segíteni ebben.


A történetben két mentős faszié a főszerep, akik egy (talán) föld alatti bunkerben rekednek egy "szekta" által. Hívőket, kiválasztottakat gyűjtenek maguk köré, és várják a világvégét, az új világ eljövetelét. A történet közepe, vége felé kiderül az is, hogy igazából ez egy olyan szekta, ami a pokol/sátán bibliáját és evangéliumát követi. (Utalás is van rá ha jól emlékszem.)


Valami löttyöt adnak be mindannyiuknak és bekábítják őket, így gyakorlatilag olyanok ettől a szertől mint az élő zombik.


A történet úgy ér véget, hogy a picit nagyobb darab, kopasz, szemüveges "gonosz, atya, vezér" egy szobában kiengedi a gázt a "hívőkre", és öröm álomba szenderülnek mivel ezt hitetik el velük, hogy így nyerik el a megváltást és a dicsőséget (inkább meghalnak, magyarul). És a 1-2 perccel később mikor sikerül megszöknie a főhősnek, visszatér a feleségéhez/párjához, és magával vitte azt a kislányt is, aki a benti szekta egy tagja volt, szintén bekábítva a többi emberrel. A filmben egy elég érdekes szex jelenet is lejátszódott az "újjászületéssel" kapcsolatosan, mikor bekábították a másik mentőst. Utána őt már csak tolószékben láttuk jelenetekben ha jól emlékszem.


Na és úgy ér véget, hogy ilyen meteor szerűségeket lehet látni az égen a nyílt utcáról (tűzkarika, tűzgömb, tűzlándzsa) több tucatot, és a csávó miután felnéz az égre, látszik rajta a kétségbeesés és az, hogy igaz volt az egész, nem pedig egy őrült szekta beképzelése volt ez az egész történet. Majd azt mondja, hogy ez nem lehet, nem lehet igaz. És vége a filmnek.


Tudom tudom, vannak összeszedetlenségek az írásomban, de próbáltam folyamatosan írni azt, ami még eszembe volt a filmmel kapcsolatosan. :"D


légyszi segítsetek ezt a filmet megtalálni, hátha valaki ismeri. Nagyon hálás lennék érte. :)


Köszi előre is!



tegnap 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

Higgy a Pokolban! (Believers, 2007).

[link]


Google: movie|film+paramedics+underground+bunker|shelter+cult

tegnap 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úristen, köszönöm. Igen, ez lesz az a film. Nagyon szépen köszönöm! ^^ Ment a zöld!
ma 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!