Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki volt a gyilkos a 2017 Lány...

Tusi8862 kérdése:

Ki volt a gyilkos a 2017 Lány a ködben című filmnek?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy a Jean Reno-t alakító karakter a gyilkos a vörös hajtincs szuvenírek miatt. De előtte láttuk a tanárt, hogy beinekciózta az utolsó áldozatot, aki remegett, tehát meghalt. Nem értem az egészet. 🫤

szept. 11. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most néztem meg, mert a kérdésed alapján felkeltette az érdeklődésem. :) Szerintem Jean Reno ölte meg és az, ami előtte láttunk, hogy a tanár öli meg, az csupán a nyomozó teóriája volt (számunkra, nézők számára vizuálisan megjelenítve), amit elmesélt Jean Renonak.


Így összeáll a kép, mert ugye 30 éve kezdődtek a gyilkosságok, neki is 30 éve volt infarktusa és akkor kezdte a gyilkolást - talán épp a halál közeli élmény miatt. A másik, hogy mindig csak egy fajta halat tartott meg: a vörössávos pisztrángot és mindig csak ugyanazokat a típusú csajokat ölte meg: a vörös hajú, 14-16 éves, szeplőseket. Szóval ezzel is van egy párhuzam.

szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szupi vagy, így már összeáll. Külön köszönet, hogy emiatt nézted meg a filmet, remélem nem csalódtál benne. Ritka ma már jó filmet kifogni.
szept. 12. 15:45
 3/11 A kérdező kommentje:
De még mindig nem értem. A felügyelőnek akkor miért volt vérfoltos az inge? Azt mondta, mert megölte a gonoszt. De Jean Reno karaktere élt...
szept. 12. 15:56
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 Mert ő azt hitte, hogy a tanár a gyilkos, őt ölte meg.
szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
PF... durva... Köszi!
szept. 13. 08:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Szívesen. :) Jó film volt egyébként!
szept. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Khm... megint én vagyok. :) Elolvasva a neten a film magyarázatait én is teljesen félreértettem a filmet.


Ezek szerint az történt, hogy a tanár a rossz anyagi helyzetük miatt gyilkolta meg a lányt lemásolva a 'The Fog Man' sorozatgyilkos módszereit és nyomokat hagyva a nyomozónak, hogy magára terelje a gyanút. Az volt a terv, hogy ez a nyomozó (Vogel) meg fogja vádolni, tönkre fogja tenni a hírnevét és bizonyítékokat fog hamisítani, hogy rá kenhesse az ügyet. Ezért ő (a tanár) meg majd ki fog perelni egy szép kis kártérítést és az életben több anyagi gondja már nem lesz.


Nekem ezzel a verzióval több dolog is sántít:

• Az újságírónőn kívül senki nem kötötte össze a meggyilkolt vörös hajú lányok ügyeit, így erre alapozni az egész tervet hát eléggé ingatag

• Nem tudhatta, hogy pont ezt a nyomozót fogják az ügyre állítani, így ez a másik ingatag pillére a dolognak. Márpedig erre a nyomozóra volt szüksége, mivel az ő munkamódszereire épült fel a terv. Ezt egy tisztességes nyomozóval nem lehetett volna kivitelezni.

• A tanár autójában nem találták meg a lány DNS-ét, márpedig valahogy el kellett juttatnia abba az épületbe, ahol megölték

• Azért annyira rosszul nem állt a család anyagilag, hogy ilyen nagy kockázatot vállaljon egy ennyire instabil és nagyon sok buktatót tartalmazó tervvel. A feleség is mondogatta, hogy ha ügyvédként nem is tud itt elhelyezkedni, valami más munkát simán tud találni. Kockára tenni a békés, boldog családi életet azért, hogy az asszonynak ne kelljen visszamenni dolgozni? :) Hát izé.

szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jah és eszerint az csak hab volt a tortán, hogy egyébként épp Jean Reno volt a 'The Fog Man', de valójában ehhez az ügyhöz most semmi köze nem volt, csak őt másolta le a tanár. De nekem ez a verzió nem tetszik, az enyém szerintem jobb, úgyhogy én továbbra is a saját verzióm szerint értelmezem a filmet. :)
szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményedet 🙂, írtam Neked privátban, majd olvasd el.
szept. 14. 17:21
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Te kértél tőlem TeamVieweres segítséget? :O Mert nincs az az isten, babám! Kurvára átlátszó a kérésed és nekem marhára elegem van az internetes csalókból. És én még gondolkodtam, hogy hogy reagáljak a leveledre Tusi8862, igaz? Az oldal üzemeltetői majd megmondják. De az én opcióim a rendőrségi feljelentés, az oldal üzemeltetőinek értesítése, emellett a felhasználók értesítése a potenciális adatlopás miatt. B+ és én még segíteni akartam neked!
szept. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!