Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harcában Rhaegar...

A Trónok harcában Rhaegar Targaryen miért nem mondta el az igazságot senkinek?

Figyelt kérdés

Ha valaki még nem olvasta/látta a Trónok harca sorozatot, annak SPOILER veszély!

Én csak a sorozatot láttam, illetve az első könyvet olvastam.


Rhaegar titokban elvette Lyannát, ezt értem. De miért nem mondta el Robertnek, hogy mit tett?

Rendben van, Robert akkor is indíthatott volna háborút dühében, amiért elvette a jegyesét, de nem biztos, hogy a többi ház is mellé állt volna.

Rhaegar küldhetett volna üzenetet a Hét Királyság urainak, hogy szereti Lyannát, és feleségül vette.

Robert és a dorneiak nyilván dühösek lettek volna, de így talán elmarad a nagy háború, és Rhaegar marad a trónörökös. Vagy letaszítja az őrült apját a trónról. Ha tényleg olyan jó ember volt, akkor nyilván dühítette, hogy az apja megölette az új apósát és a sógorát. De ha kezdettől fogva őszinte, és megüzeni a Starkoknak, mi történt, hogy Lyannával szeretik egymást, és egybe keltek, akkor minden másképp alakulhat.


Egyszerűen nem értem, Rhaegar hogy hagyhatta, hogy mindenki azt higgye, elrabolta (és valószínűleg megbecstelenítette) Lyannát.


Tudja valaki, miért alakultak így az események? Esetleg a többi könyvben van róla szó? Ha igen, írjátok meg, kérlek, előre is köszönöm!



júl. 25. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Eliának elmondta. Elia is tudott a tűz és jég daláról, mert a halhatatlanok házában Rhaegar említi neki. Rhaegar azt hihette, hogy a három gyereke a sárkány három feje. Viszont Elia a mesterek szerint képtelen lett volna egy harmadik gyerek megszülésére, mert belehalt volna. Rhaegar nem akarta megölni Eliát, így szerintem közösen kerestek egy másik nőt.

Mivel Lyanna lelepleződik, mint a nevető fa lovagja, ezért Rhaegar azt gondolta, hogy erős és nem halna bele a terhességbe.

Szóval szerintem Elia végig tudott róla. Viszont Elia nem tudja felülbírálni Aerys parancsait, így hiába szólhatott Brandonnak vagy a többieknek, mert nem volt hatalma. Rhaegar pedig már túl későn ért vissza, akkor már kirobbant a felkelés. És nem Lyanna miatt, hanem mert Aeyrs kivégeztette a lordokat és további fejeket követelt Jon Arryntól, aki inkább fellázadt.

Szóval innentől kezdve Lyanna és Rhaegar viszonya lényegtelen, mert nem miattuk tört ki a felkelés, hanem Aerys cselekedetei miatt, amiket nem lehetett visszacsinálni.

júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

*Azt még hozzátenném, hogy senki sem szerelemből házasodik a nemesek körében. Mindegy milyen nyíltak vele. Főleg nem több feleséggel. Maegor volt az utolsó, akinek több neje volt és annak sem lett jó vége.

Nem hiszem, hogy túl sok embert hatott volna meg a miért. A Freyeket sem érdekelte, hogy Robb becsületből házasodott, mindenkit kinyírtak. Pedig alapvetően a Freyek sem mind gonoszok.

júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!