Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ezeket a Star Wars sorozatokat...

Ezeket a Star Wars sorozatokat, hogyan tudta megcsinálni a Disney ilyen jóra ha a folytatás trilógiát nem?

Figyelt kérdés
Szerintem a The Mandalorian, Obi Wan Kenobi Sorozat elég jól sikerült SW sorozatok lettek ezek simán elérik a Clone Wars vagy éppen Rebels sorozatok szintjét és még a Boba Fett könyve sem lett rossz az Ashokában pedig tetszenek nagyon az új karakterek volt benne potenciál, de sajnos unalmas lett, unalmas de nem rossz! És még maga a Solo film is jó lett, a disney ezekben a sorozatokban, hogy tudott teljesíteni amikor a folytatás trilógiában nem. És nem tudott olyat alkotni mint anno Lucas?!

júl. 23. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Más már a motiváció az alkotások mögött.
júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ezeknél volt egy összeszedett koncepció, és egy kitűzött irányvonal. A folytatástrilógia legtöbb hibája ugyanis pont abból adódik, hogy egyrészt a rendezők szinte teljesen szabad kezet kaptak, másrészt hogy más-más rendezte az egyes részeket, és egymásnak homlokegyenest ellentétes irányba igyekeztek elvinni a sztorit.
júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy megosztó lett pl a Kenobi is, az Andorra mondják azok akik látták hogy tényleg jó lett, meg a Mandalorian ami még a nagy többség szerint "elmegy", és ennyi. A Kenobi nekem is tetszett, de talán egyszerűen azért, mert imádom Ewan Mcgregort, Obi-Wan az egész saga-ban a kedvenc karakterem, és prequel fanként egyszerűen jó volt valami ahhoz közelibbet látni, Haydent is jó volt újra látni, de ha objektívan nézem a sorozatot, akkor ugyanúgy tele volt baromságokkal meg plotholeokkal mint bármelyik másik SW produktum


Én a sorozatok nagy részét azért nem kedvelem, mert tisztán láthatóan egy 2,5 órás mozifilmet szedtek szét 6-8 részekre, ami miatt mindegyik iszonyatosan lassú és tele van fillerekkel, gyakorlatilag a részek nagy részénél 2 sorban összefoglalható, hogy mi történik a kb fél órányi játékidő alatt.

Ja meg a másik amit nagyon utálok, hogy egyszerűen fizikailag képtelenek arra, hogy egy sorozatban eljussanak A-ból B-be. Mindegyiknél ugyanaz van, egy nevetséges open ending, ami picit lezárás is, mert valószínűleg már számolnak vele, hogy bukás lesz, de közbe nyitva is hagyják a folytatásoknak a kiskapukat, ergo nincs normálisan lezárva soha semmi, és bármilyen sorozatot nézek, mindig hiányérzetem lesz a végén.


2, Én ha jól tudom, a sorozatok nagy részénél (talán mindnél) szintén az van, hogy minden részt más rendez. Bár vannak showrunnerek meg nem tudom mik (nem értem a filmes szakmát) akik felügyelik az egészet, tehát azért itt koherensebbek a részek és azért a végén 1 koponya van, aki az egészet "kitalálta", ami tényleg ellentétben van a filmekkel, ahol a rendezők gyakorlatilag tényleg azt csináltak, amit akartak.

júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
A folytatástrilógia fő hibája, hogy az eredeti trilógia folytathatatlan jelenetekkel zárult - bármit, ami utána következik, gyenge próbálkozásnak érez az ember. Ez a "meghalt, aztán feltámadt" játék pedig a Dallas sorozat színvonala.
júl. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Maguk az élőszereplős sorozatok is nagyon vitatottak,talán a Mandalorian volt az egyetlen, ami elég osztatlan sikert aratott, de a többivel úgy van, hogy a rajongók egyik felének tetszik, a másiknak meg nem. Például sokan tartják rossznak az Obi-Wan Kenobit, míg én szerettem és sokan dicsérik az Andort, ami nekem meg nagy csalódás lett.

Ami amúgy előnyük a sorozatoknak a Folytatás Trilógiával szemben, hogy egységesen visznek végig egy történetet, nem pedig különböző alkotók különböző ötletei váltják egymást, ahogyan ezt mások is írták.

júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy hozzáteszem, hogy érdekesek ezek a filmek, sorozatok, de helyén kell kezelni őket, a régi filmekhez nem foghatók.
júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál, azok nagy többségében Dave Filoni és/vagy Jon Favreau munkái, akik értik, szeretik és tisztelik a Star Warsot, míg a folytatás trilógiát több rendező csinálta egymásra rálicitálva, egymás forgatókönyvét annulálva, Abrams elkezdett valamit aztán Johnson teljesen más irányba vitte el a dolgot, majd a 9. részre visszatérő Abrams megint visszarángatta a sztorit oda ahova ő akarta, ebből adódóan három szinte semennyire sem kapcsolódó film lett az eredmény, amik hemzsegnek a logikátlanságoktól, folytatásos hibáktól és plot hole-októl. Erre rájön a túltolt SJW, a túltolt cukiskodás és az infantilis, szekunder szégyenérzetet okozó poénok, illetve a túlzott biztonsági játék és az eredeti trilógia másolása, a végeredmény pedig egy nagy katyvasz amiben elvétve találni csak jó megmozdulásokat.

A Mandaloriannél, Ahsokánál, Solonál stb. volt alapkoncepció, voltak előre kidolgozott tervek, tudták az alkotók honnan hová akarnak eljutni, alaposan megírták a karaktereket és a forgatókönyvet, és nem utolsó sorban tisztelettel és szeretettel bántak az alapokkal.

júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#3 Abban igazad van hogy több ember rendezi egy sorozat epizódjait, de attól még a forgatókönyvet általában Filoni vagy Favreau írja az egészhez, és több epizódot ők is rendeznek hozzá, az a 4-5 ember akik általában rajtuk kívül még rendezik a részeket (Rick Famuwiya, Bryce Dallas Howard, Robert Rodriguez stb.) ők sem a vakvilágba dolgoznak, ők egy kvázi "belső kör", szorosan egyeztetnek mindenről Filoniékkal és ők is értik a dolgukat nem is kicsit, szóval nem az van hogy "nesze itt egy epizód csinálj vele valamit".

#5 Az Andor annak lesz csalódás, aki attól is azt a Star Warsot várja, amit a többitől: fénykardpárbajokat, űrcsatákat, droidokat, idegeneket, az Erő misztikumát. Aki így ül le elé, az tényleg csalódni fog. Aki viszont a sztori és a karakterek miatt kíváncsi rá, annak nagyon fog tetszeni. Mert úgy Star Wars, hogy közben mégsem teljesen az, sokkal inkább egy politikai-társadalmi dráma és kémthriller, mintsem űropera. De keményvonalas Star Wars fanként azt kell mondjam, talán az Andor tetszett a legjobban az összes sorozat közül - mondom ezt úgy, hogy imádtam A Mandalórit, az Ahsokát és nagyon tetszett a Kenobi is. De az Andor egyszerűen hibátlan - hangsúlyozom, számomra. Sokkal jobban várom a folytatását, mint teszem azt az Acolyte második évadát, ami meg nagy csalódás.

júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezek a sorozatok sem lettek túl jók, csak maximum a folytatás trilógiához képest.
júl. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!