Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harcában Daenerys...

A Trónok harcában Daenerys miért égeti fel az egész várost?

Figyelt kérdés

Teljesen logikátlan húzás volt tönkretennie a vagyonát. Én a helyében azt csináltam volna, hogy megadás után kivezényeltem volna valami üres dombra a katonákat, lakosokat, és ott buliztam volna egy jót. Minek felégetni a sajátjáét? Megtehette volna ezt valami kietlen tájon is. És így a katonái közül is kevesebben estek volna el, mert ugye a Lannister megadás után felvette a kardot, miután látták, hogy mi vár rájuk...


Egyébként majdnem befejeztem a 8.-adik évadot. Sokkal rosszabbra számítottam, kellemes csalódás volt. 2019.-ben láttam utoljára, akkor hatalmas csalódás volt, de ebben a média is közrejátszhatott. Nekem tetszett az utolsó évad, szerintem van olyan jó, mint a többi, vagy legalább is nem ez volt a legrosszabb.


jún. 25. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Mert elborult az elméje, nem érdekelte semmi más, csak hogy Cersei és a bandája elpusztuljanak.
jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Mert piromániás.A tűz látványától elégül csak ki.
jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Mert Tywin miért égette el a várost, amikor Aerys ellen fordult?

Vagy miért égette fel a folyóvidéket, amikor Catelyn elfogta Tyriont?


A sorozat készítőinek és a nézők egy részének is nagyon kilóg a kettős mércéje. Ha Tywin csinálja = jó. Ha Dany csinálja = rossz.


Vagy a House of the dragonban, amikor Rhaenys csinálja a sárkányveremben = slaaay queen. Vagy amikor Rhaenyre megölet egy ártatlan szolgát, hogy a haszontalan meleg férje leléphessen = ally.

Ha II. Aegon megöl néhány embert = idióta.

Kettős mérce egymás hegyén-hátán.


Amúgy szerintem rossz volt a forgatókönyv, ugyanakkor korábban más karakterek is megtették ugyanezt (lásd Tywin, a Reynek-Tarbeckek, Királyvár és a Folyóvidék esetében is, tehát ő 3x) és mégis valakit okolnak érte, valakit nem. Azt hiszem így működik a propaganda, mert nem mindegy hogyan találják ezeket a tetteket. A néző szájába rágták a többi karakter által, hogy mikor elfogadható és mikor nem illik a képbe. De ez is csak lazy writing.


Ennyi embert nem lehet csak úgy egy helyre terelni, ott helyben kell erőt demonstrálni. Amúgy ugyanezek az emberek voltak azok, akik hatalomra emelték a főverebet is, akkor mindenki utálta őket, mert vallási fanatikusok. Két évaddal később mindenki sirassa ugyanazokat az embereket. xD

Ez egy újabb kettős mérce, mert húúú valamikor a közönségnek nagyon utálnia kell őket (pl. amikor kinevetik, megalázzák Tyriont), de máskor meg szegény párák, akikkel együtt kell érezni. Ezt kb. úgy váltogatták a sorozat készítői, hogy nekik ki volt a kedvenc családjuk/karakterük. Mivel a Targaryenek utálták, ezért az összes Targaryen karaktert kicsinálták, ellenben a Lannisterek közül még Cerseit is szentté emelték.

jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Húúúú 3.-as, nagyon túlbonyolítod. Én nem utálom Daenerys-t, csak egy olyannak tartom, akinek későn jött meg az esze. Mások meg gondolom azért utálják, mert ő volt valami erkölcsi példa, az útmutatás, míg Tywin-ról mindenki tudta, hogy egy kegyetlen gyilkos. Csak hogy még te is megértsd, ha köztiszteletben álló nagyon erkölcsös emberről kiderülnek a hitványságok, akkor persze hogy mindenki utálja, de ha valami kis drogos, liberális feminista csinálja ugyanezt, akkor mindenki csak legyint egyet, hogy ezek ilyenek.
jún. 25. 20:35
 5/10 Kedves Vezető ***** válasza:
78%
Mert más írta a végét, nem George R. R. Martin, azért lett picit innen onnan sántító, más, mint ahogy indult..
jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
mert az írók nem akartak több cselekményt írni a sorozathoz.
jún. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Azért, mert elöntötte a szar az agyát. Nekem ez az egyik kedvenc jelenetem az egész sorozaban, mert én nagyon át tudom érezni. Nekem is volt már idegösszeomlásom és abban a pillanatban én is nagyon mélyről felbugyogó, erős, pusztító haragot és gyűlöletet éreztem. Bár én nem égettem fel a várost, de ha én is egy sárkányon ültem volna, valószínűleg megtettem volna. :) Én tökéletesen értem és átérzem Daenerys reakcióját.
jún. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
alapból sem akart békét, mindig is úgy gondolta hogy a királyvár népe az igari "barbár" nép, Tyrion és John beszélte rá, hogy ha megadják magukat akkor a várost nem fogja porig égetni, nem fog ártatlanokat megölni, de aztán megölték a legjobb barátját Missandei-t, és ennek hatására kezdte el az égetést, bosszú miatt
jún. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert elveszìtette a realitás érzékét. A hatalom megőrìtette
jún. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%
#9 Nagy összegben mernék fogadni arra, hogy csávó vagy. :) Nem, nem a hatalom őrítette meg.
jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!