Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tetszett az Oppenheimer című...

Tetszett az Oppenheimer című film?

Figyelt kérdés
Én ma néztem meg, de nekem nem tetszett, túl hosszú volt, és erőltetett.

2023. júl. 28. 22:33
A kérdező szavazást indított:
Tetszett
Nem tetszett
20 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem úgy kell erre tekinteni mint valami akciófilmre.
2023. júl. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A film megtekintése nélkül is tudom, hogy ez a Manhattan terv-et feldolgozó.

Igazából dokumentum film. Nem egy agyatlan Marvel szueprhös filmek kell tőle várni.

2023. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Igen, nagyon tetszett, engem teljesen lenyűgözött, remélem már gravírozzák az Oscarokat amiket érdemel. Tudtam hogy nem egy 120 perces könnyed romcomot vagy akciófilmet megyek megnézni, hanem egy történelmi dokut a maga súlyával. Kell a filmhez némi érdeklődés a történelem iránt, illetve némi ész is, biztosan van az a réteg akiknek ez a film túl nehéz, nekik ott a Barbie.
2023. júl. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem például Nolantől az Eredet jobban tetszett.
2023. júl. 30. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Maga a film tényleg iszonyat hosszú és volt pár rész ahol kifejezetten unatkoztam.

Viszont:

- nagyon tetszett az atmoszféra a Trinity robbanását ábrázoló jelenetnél. Olyan érzésem volt mintha az egész moziterem egy emberként nézné a jelenetet és egy fél percig senki nem venne levegőt. Nekem az a 40 másodperc egy igazán maradandó filmélmény volt.

- A filmről úgy jöttem ki, hogy kb 30 percig csak gondolkodtam, hogy most mégis mit láttam. A záró jelenetsor és a disztópikus végefőcím-zene kellőképpen hozzájárult ahhoz, hogy a moziterem elhagyása után is újraértékeljem a filmben látottakat, az emberi, politikai és történelmi aspektusokat egyaránt. És szerintem ezzel a többi néző is így volt, ott úgy éreztem, a moziteremből kijövő emberek kínosan sokáig csöndben bandukoltak egymás mellett visszafelé a pláza felé, csak lassan indult be a beszélgetés a távozó nézők között.

2023. júl. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
… szoval ha nem is tetszett mindenkinek, hatott a film az emberekre az biztos.
2023. júl. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszett, de nem haltam bele. Megvolt. Hogy miért nem?

Érésem szerint a témát alaposan ismerőknek nem hozott újat, esetleg pontatlanságok miatt csóválhatta a fejét (ha volt). Dokumentumfilmnek túl „játékos”, játékfilmnek túl dokumentumfilm.

Nem értek a zenéhez, de enélkül is be tudok fogadni mondjuk egy Verdi operát. Wágnert már nem. Nyilván bennem van és volt a hiba, ha így gondolom.

2023. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!