Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aki látta az Oppenheimert...

Aki látta az Oppenheimert véleménye?

Figyelt kérdés
Kritikákat olvastam, de így személyes vélemények mik róla?
2023. júl. 22. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Spoiler alert!

Mozihoz nem ajànlom, otthon 1x megnézethő.

A film 3 órájának 80%-a valami bírósági tárgyalások nehezen követhető unalmas felgöngyölítésére ment el, 10% lapos szerelmi szálakra.


Amiért én megnéztem volna a filmet, h ha már 3 órás, jól érzékeltessék, milyen mentális állapotban voltak azok, akik összehozták ezeket a bombákat,milyen gondolatok motiváltàj őket h ilyen nagy dolgokat hoztak létre, hogyan működtek egy csapatban, milyen kezdeti technikai problémáik voltak, hogy néztek ki munka közben, mit gondolnak a világról. Biztos VH alatt mással volt tele a fejük ,mint nekünk 2023ban, érdekes lett volna látni egy kontrasztot.

A filmből ez nem jött àt , annyit tudtam meg Oppról h van kalapja és dohànyzik.


Szóval szerintem nem hoztàk ki a témàból amit lehet. Ill. szerintem nem tett jót a filmnek h minden szerepet top10 ismert színész jàtszik.

2023. júl. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Almaxd válasza:
48%

*SPOILER*

Nekem eszmeletlenül tetszett a film, az egésznek a dialógus a középpontja, folyamatosan építkezik a film és a robbanás pillanatától olyan feszült a hangulat hogy a film végéig kitart, vizuálisan eszméletlen, a zenéje gyönyörű. Számomra az év filmje és Nolan egyik legjobbja.

2023. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Ugyanaz a véleményem, mint a 2-esnek. Ma néztük meg és még mindig a hatása alatt vagyok. Hiába volt három órás, végig lekötötte a figyelmem. Nagyon tetszett, legszívesebben újra megnézném.
2023. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Most jöttem a moziból. Én csalódott vagyok. Nálam nem ütött akkorát, amekkorát vártam. A színészi játék tetszett.
2023. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem moziban is nézhető bár nem feltétlenül érzem az IMAX jogosultságát...

Viszont nagyon komolyan neki kell ülni ennek a 3 órának, plusz rendkívül fontosnak tartom hogy a néző tisztában legyen az adott korszak történelmi hátterével, a szereplők mibenlétével és munkásságával (SPOILER: komolyan mondom, ha az ember nem valamilyen természettudományos végzettséggel ül be rá,fogalma sem lesz arról, ki kicsoda, mert csak úgy dobálóznak a nevekkel mindenfajta infó nélkül), illetve maga Oppenheimer életével, mert nem lehet megérteni a filmből mindezt és nagyon hamar unalmassá válik.


Viszont mindezek ismeretében szerintem egy nagyon súlyos, elgondolkoztató műről van szó. Még a film megtekintése utáni napon is bőven foglalkoztat, nem ereszt az atmoszférája. Nekem tetszett, hogy sem maga Oppenheimer, sem a film nem akar és nem is foglal igazán állást a projekt mellett vagy ellen - én azt hiszem, rendkívül nehéz megítélni, mit tennénk és mit ítélnénk helyesnek egy ilyen felfokozott érzelmi/politikai/hadászati és tudományos helyzetben, mint a háború évei.

2023. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Ez egy életrajzi mű egy mindenki által ismert történelmi eseményről de sokkal kevésbe ismert mögöttes történetről, ezért elég érdekes mindenkinek. Az időzítés is kiváló hisz újra hidegháborús nukleáris csapásoktól való félelem igencsak közkedvelt politikai téma most a jelenkorban
2023. júl. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kedves Vezető ***** válasza:

Nagyobb a füstje, mint a lángja.


Nolan az egyik kedvenc rendezőm volt, az első filmje,va Memento a kedvencem, de az utóbbi filmjei nem igazán tetszettek, de még a Csillagok Között igen.


Dunkirk:

Megnéztem mert Nolan, de +1 háborús filmre számítottam, az is, se több se kevesebb, nem is igazán emlékszem rá, a James Belushi-s Szahara emlékezetesebb maradt.


Tenet:

Megnéztem mert Nolan, de elég erőltetett, hatásvadász, kiszámítható átlagos film, csak ugye Nolan..


Oppenheimer:


A témából ítélve Oppenheimer életútjára számítottam, belső vívódásokkal, külső reakciókkal, Nolan ízvilággal. Különösebben nem festültem rá a filmre, mint pl a játékvilágban a Death Stranding-re, de megnéztem, mert Nolan.


Értem mi akart lenni, de szerintem ha ez a film a Piszkos 12 körül készül el, nagyobbat szólt volna.


Nemrég láttam a Wahl-street sorozatot, ami igen csak megdöbbentett, hogy hogy nyomják ma is a Hollywood-i emberkék', Mark Wahlberg is amit, amennyi mindent csinál, hihetetlen,

Pl(!) :


Átrepül a magánrepülőjével valahova, leforgat 1 jelenetet, majd elrepül megnézni a saját étteremláncolatát, ruhagyárát, konditermeit, stb, stb, és hazamegy' az egyik saját hotelláncának egyik szobájába..


Ezek és sokminden más(!) fényében, szerintem ez egy nem túl "jó film", csak Nolan, meg Cillian Murphy első Oscar-ja, ennyi.

2023. júl. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kedves Vezető ***** válasza:

* jav:

nem feszültem rá*

2023. júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!